Šā gada PČ hokejā nebūs Latvijas tiesnešu

0 Komentāru
Šā gada PČ hokejā nebūs Latvijas tiesnešu
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Starptautiskās Hokeja federācijas šā gada pasaules čempionāts hokejā, kas norisināsies Šveicē, tiks aizvadīts bez Latvijas tiesnešu līdzdalības, vēsta IIHF mājaslapā publicētā informācija.

IIHF šonedēļ paziņoja tiesnešus gaidāmajiem pasaules čempionātiem vīriešu un sieviešu konkurencē, bet augstākās divīzijas turnīrā Šveicē nebūs redzami soģi no Latvijas.

Čempionāta mačus Šveices pilsētās Lozannā un Cīrihē pieskatīs 16 galvenie tiesneši un vēl tikpat līnijtiesneši.

IIHF vēsta, ka augstākās divīzijas čempionātam tika izraudzīti 32 kvalificētākie speciālisti no 12 dažādām pasaules valstīm. Starp viņiem ir redzams arī “bēdīgi slavenā” čeha vārds – Antonins Jeržābeks.

Šis tiesnesis Latvijas līdzjutēju atmiņās paliks ar 2014.gada lēmumu neieskaitīt Kaspara Daugaviņa vārtu guvumu spēles pašā galotnē, kas tobrīd panāktu neizšķirtu 2:2 un dotu cerības par ceturtdaļfinālu. Latvieši togad kapitulēja ar 1:3 un izslēgšanas spēlēs neiekļuva.

Šveicē spēles tiesās arī viens no Krievijas labākajiem soģiem Romāns Gofmans, kurš karjeras laikā kārtību uzraudzījis sešos čempionātos.

Tikmēr pieciem galvenajiem tiesnešiem un septiņiem līnijtiesnešiem šī būs debija augstākās divīzijas sacensībās. Augstākās divīzijas turnīrā četri tiesneši būs no Kanādas, Somijas, Krievijas, Zviedrijas un ASV.

Savukārt uz A divīzijas čempionātu Slovākijā nozīmēts latviešu tiesnesis Andris Ansons. B divīzijas čempionātam Polijā nozīmēts līnijtiesnesis Uldis Bušs, bet U-18 čempionātu ASV pieskatīs līnijtiesnesis Dāvis Zunde.

Ansons arī tiesās olimpiskās kvalifikācijas turnīru Slovēnijā, kur tiks aizvadītas G apakšgrupas spēles.

Sieviešu konkurencē dažādas raudzes čempionātiem nozīmētas galvenās tiesneses Sintija Camane un Agnese Kārkliņa, kā arī līnijtiesnese Baiba Dzene.

0 Komentāru