Sensācija Kopenhāgenā! Šveice uzvar zvaigžņoto Kanādu un spēlēs PČ finālā

5 komentāri
AFP/LETA

Šveices hokeja izlase sestdien ar sensacionālu uzvaru pār Kanādu iekļuva pasaules čempionāta finālā, kur spēlēs ar Zviedrijas izlasi.

Šveices izlase pusfinālā kanādiešus pārspēja ar rezultātu 3:2. Šveices izlase pasaules čempionāta finālā spēlēs otro reizi vēsturē. Zīmīgi, ka arī 2013.gadā Šveice finālā tikās ar Zviedriju, pretinieku pārākumu atzīstot ar rezultātu 1:5.

Lielisku maču Šveices izlases vārtos aizvadīja Leonardo Dženoni, kurš atvairīja 43 no 45 kanādiešu mestajām ripām.

Mača rezultātu pusotru minūti pirms pirmā perioda beigām atklāja Tristans Šervejs, kurš pretinieku aizsarga aizsegā raidīja ripu vārtos. Otrā perioda astotajā minūtē Bo Horvats ar metienu vārtu devītniekā izlīdzināja rezultātu, bet divas minūtes vēlāk nepieskatīts Kanādas cietokšņa priekšā palika Elvja Merzļikina komandas biedrs “Lugano” vienībā Gregorijs Hofmans, kurš vairākumā panāca 2:1.

Arī trešos vārtus šveicieši guva, spēlējot piecatā pret četriem, kad Geito Hāss ieraidīja ripu starp kanādiešu vārtsarga kājsargiem. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas divas minūtes, Koltons Pareiko ar metienu no zilās līnijas Šveices izlases pārsvaru samazināja līdz vieniem vārtiem. Pamatlaika pēdējās minūtēs Kanāda nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet Šveices hokejisti varonīgi izturēja un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:2.

Šveicei pasaules čempionātos ir divas sudraba un sešas bronzas medaļas. Iepriekšējo reizi Šveices godalgās bija pirms pieciem gadiem, kad izcīnīja sudrabu, pēc 60 gadu pārtraukuma kāpjot uz goda pjedestāla. Savu pirmo sudrabu Šveice izcīnīja 1935.gadā, bet toreiz medaļnieces tika noskaidrotas grupu turnīrā, nevis izslēgšanas spēlēs.

Otra fināliste – Zviedrijas hokeja izlase šajā čempionātā nav izjutusi zaudējuma rūgtumu. Apakšgrupā zviedri uzvarēja visās septiņās cīņās, vienīgi pret slovākiem maču nenoslēdzot pamatlaikā. Savukārt ceturtdaļfinālā pērnā gada čempione Zviedrija ar 3:2 pārspēja Latviju, kas spēcīgajai pretiniecei izrādīja cienījamu pretestību.