Sensācija Herningā – Dānijas hokejisti uzvar līdz šim lieliski spēlējošo Somiju

3 komentāri
EPA/LETA

Trešdien pasaules čempionātā hokejā Dānijas hokejisti ar 3:2 uzvarēja līdz šim lieliski spēlējošo Somiju, sagādājot saviem pretiniekiem pirmo zaudējumu turnīrā.

Herningā notikušā mača rezultāts tika atklāts otrā perioda 13.minūtē, kad dāņu uzbrucējs Frans Nilsens pretinieku hokejista aizsegā raidīja ripu vārtos un realizēja vairākumu. Tiesa, divas minūtes vēlāk, jau somiem spēlējot piecatā pret četriem, Sebastians Aho ar metienu no kreisās puses izlīdzināja rezultātu. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Olivers Bjorkstrands pretuzbrukumā ātri ieslidoja somu aizsardzības zonā un ar strauju metienu atguva dāņiem vadību.

Mājinieki vadībā bija līdz pat trešā perioda 16.minūtei, kurā Mikaels Granlunds pēc Mīka Koivisto teicamas piespēles no vārtu priekšas izlīdzināja rezultātu. Tiesa, pusotru minūti vēlāk Teuvo Tereveinens par ripas izmešanu atstāja somus mazākumā. To izmantoja dāņi, divas minūtes pirms pamatlaika beigām Niklasam Hartam panākot 3:2 un izraujot uzvaru.

Dānijas hokeja izlases rindas papildinājuši Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sezonu noslēgušais Mikels Bedkers un Janniks Hansens. Bedkers šajā mačā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Somijas izlase pasaules čempionāta pirmajās divās cīņās ar vienādiem rezultātiem 8:1 sagrāva gan Dienvidkoreju, gan Latviju, bet otrdien ar 7:0 pieveica Norvēģiju.