Rīga kopā ar Minsku kandidēs uz 2021.gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanu

0 Komentāru
Rīga kopā ar Minsku kandidēs uz 2021.gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanu
Foto: Alexander Demianchuk/TASS ()

Rīga kopā ar Minsku kandidēs uz 2021.gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanu, ceturtdien par kopīgu pieteikumu paziņos abu pušu pārstāvji.

Paredzams, ka par 2021.gada pasaules čempionāta norises vietu Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) lems ikgadējā kongresā maijā.

Iepriekšējo un līdz šim vienīgo reizi pasaules čempionāts augstākajā divīzijā Rīgā norisinājās 2006.gadā, kamēr Minskā planētas meistarsacīkstes notika nesen – 2014.gadā.

Kā vēsta Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, uz Minsku devušies Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis un LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, kā arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, lai prezentētu Rīgas un Minskas kopīgo pieteikumu pasaules čempionāta hokejā rīkošanai 2021.gadā abās pilsētās.

Rīga kandidēja uz pasaules čempionāta rīkošanu arī 2014.gadā, 2017.gadā (kopā ar Kopenhāgenu) un 2018.gadā.

Arī šī gada pasaules čempionāts norisināsies divās valstīs, pasaules spēcīgākās komandas uzņemot Vācijas pilsētai Ķelnei un Francijas galvaspilsētai Parīzei.

Nākamā gada pasaules čempionāts norisināsies Dānijas pilsētās Kopenhāgenā un Herningā, 2019.gada meistarsacīkstes notiks Bratislavā un Košicē, Slovākijā, bet gadu vēlāk čempionātu uzņems Šveices pilsētas Cīrihe un Lozanna.

2006.gadā pasaules čempionāts Rīgā norisinājās “Arēnā Rīga” un “Skonto” hallē. Latvijas izlase šajā čempionātā palika desmitajā vietā.

Latvijas valstsvienībā pasaules čempionātā augstākajā divīzijā piedalās kopš 1997.gada. Latvieši pasaules čempionātos trīs reizes spējuši iekļūt labāko septītniekā – 1997., 2004. un 2009.gadā.
0 Komentāru