Prokops kļūst par pirmo hokejistu NHL, kurš atzinies, ka ir homoseksuāls

8 komentāri
Prokops kļūst par pirmo hokejistu NHL, kurš atzinies, ka ir homoseksuāls
INSTAGRAM

Ar kopējo 73. numuru 2020. gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā Nešvilas “Predators” komandas izvēlētais kanādiešu aizsargs Lūks Prokops kļuvis par pirmo hokejistu līgas vēsturē, kurš atzinies, ka ir homoseksuāls.

19 gadus vecais Prokops, kurš pagājušajā sezonā spēlēja Rietumu hokeja līgā (WHL) Kanādā, ar Nešvilas “Predators” ir noslēdzis līgas jaunā spēlētāja kontraktu uz trīs gadiem. Savā “Twitter” kontā hokejists raksta: “Pēdējais pusotrs gads bijis traks, tomēr šis laiks man ir palīdzējis saprast to, kas es esmu. Lepojos publiski paziņot, ka esmu gejs. Ticu, ka šī fakta atklāšana ļaus patiesāk aizvadīt savu karjeru NHL. Esmu ļoti pateicīgs manai saprotošajai ģimenei, draugiem un aģentiem – nevaru sagaidīt, kādus līkločus mana karjera metīs.”

Gan NHL komisārs Gerijs Betmens, gan “Predators” organizācijas pārstāvji un spēlētāji pauduši atbalstu no Edmontonas nākušajam Prokopam, kurš aizvadītajā sezonā WHL vienības Kalgari “Hitmen” sastāvā laukumā aizvadīja 15 spēles, iekrājot sešus (2+4) rezultativitātes punktus.

Iepriekš augstākajā līmenī pieredzēts, ka savu homoseksualitāti hokejā atklāj tikai sievietes, spilgtākajam piemēram no tiem esot bijušajai ASV izlases kapteinei Meganai Daganai, kura šobrīd ieņem Ņūdžersijas “Devils” spēlētāju attīstības menedžeres amatu.

8 komentāri