Pirmos treniņus uz ledus sāk Latvijas parahokeja komanda

Pievienot komentāru
Pirmos treniņus uz ledus sāk Latvijas parahokeja komanda
IVO JURKĀNS, LNT ZIŅAS

Savu pirmo saskarsmi ar ledu šonedēļ piedzīvojuši Latvijas para ledus hokejisti jeb tie, kas piekrituši veidot pirmo šādu komandu valsts vēsturē. Spēle tiek aizvadīta uz ledus, taču ar specifisku ekipējumu.

To, ka Latvijā plānots attīstīt līdz šim pie mums nebijušu sporta veida disciplīnu – para hokeju, varēja nojaust jau pavasarī. Toreiz gan ar negatīvu pieskaņu. No Kanādas pasūtītajam inventāram par tā ievešanu bija jāmaksā ievedmuita. Vairāk nekā 4000 eiro gan tik un tā nācās samaksāt.

Tagad tas jau nonācis to entuziastu vidū, kas nolēmuši kļūt par šī sporta veida celmlaužiem Latvijā. Viņi ir dažādi. Ar sportisko pieredzi un bez.

Kāds par komandas veidošanu izdzirdējis pats un pieteicies, kāds ticis uzrunāts – no Rīgas un citām pilsētām. Viņiem visiem šī ir pirmā kopīgā tikšanās.

Tā kā Latvijā šī sporta veida treneru nav, pirmie treniņi uz ledus notiek no ārvalstīm pieaicināto speciālistu uzraudzībā – Itālijas, Čehijas un Norvēģijas.

Šī ir tikai pirmā nodarbība. Noturēties uz specializētā ekipējuma ir grūti, bet, ja nekusties ātri, paliek auksts. Lielākais izaicinājums topošajiem parahokejistiem būs saprast, vai viņi vēlas turpināt. Taču, kā saka treneris, to nedrīkst izdarīt tikai pēc vienas nodarbības.

Parahokeja komandas sastāvā jābūt līdz piecpadsmit spēlētājiem. Tāpēc federācijas pārstāvji apzinās, ka sākotnēji nokomplektēt pilnu sastāvu nebūs iespējams. Taču – tā kā Latvija šobrīd ir tikai pašā sākumposmā, dalībai turnīros varētu izmantot atļautās atkāpes.

Jau šobrīd izvirzītais mērķis ir visai ambiciozs – kvalificēties 2026. gada paralimpiskajām spēlēm. Un tas viss tikai par saviem un atbalstītāju līdzekļiem.