Pirmajā Rīgas olimpiskā kvalifikācijas turnīra spēlē Francijas hokejisti uzvar Ungāriju

SIPA/SCANPIX

Francijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien ar uzvaru uzsākusi cīņu par 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu ceļazīmi, pārspējot Ungāriju ar 5:3.

Ungārus 13. un 15.minūtē attiecīgi vadībā izvirzīja Jānoss Hāri un Kristofs Paps – vairākumā.

Uz to francūži otrajā periodā atbildēja ar trim bezatbildes vārtiem, no kuriem divus vairākumā iemeta Aleksandrs Teksjē, apliecinot, ka pret Franciju noteikumus pārkāpt ir bīstami. Trešie vārti šajā periodā Antonēna Manavjana kontā.

46.minūtē Francijai uzvaras vārtus, atkal vairākumā, guva Saša Trejs. Pēc desmit sekundēm Ištvāns Bartalis vienus vārtus atspēlēja, taču trīs minūtes un septiņas sekundes līdz mača beigām galarezultātu fiksēja Damians Flerī – 5:3.

Ceturtdien spēlēs arī Latvijas izlase, kas “Arēnā Rīga” plkst.19.30 tiksies ar Itāliju.

D grupā Bratislavā tiksies slovāki, baltkrievi, austrieši un poļi. Savukārt Oslo bez mājiniekiem norvēģiem piedalīsies arī dāņi, dienvidkorejieši un slovēņi. Startu olimpiskajās spēlēs izcīnīs tikai grupu uzvarētāji.

Dalība turnīrā Pekinā jau nodrošināta Kanādai, Krievijai, Somijai, Zviedrijai, Čehijai, ASV, Vācijai, Šveicei un mājiniecei Ķīnai.