Pēc vairāku gadu pārtraukuma Karsums gatavs palīdzēt Latvijas izlasei pasaules čempionātā

3 komentāri
Pēc vairāku gadu pārtraukuma Karsums gatavs palīdzēt Latvijas izlasei pasaules čempionātā
Sputnik/LETA

Latviešu hokejistam Mārtiņam Karsumam deviņas reizes operētajam labās kājas ceļgalam pēc aizvadītās klubu sezonas nav nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, līdz ar to sportists paudis gatavību palīdzēt Latvijas izlasei pasaules čempionātā, vēsta “Latvijas Avīze”. 

Pēdējo reizi Karsums pasaules čempionātā piedalījies 2010.gadā, taču izlases kreklu šajā periodā vilcis olimpiskajās spēlēs vai to kvalifikācijā.

“Labā ziņa, ka operācija nav vajadzīga, bet sliktā, ka ir sapampums, un dakteris teica, ka mēnesi nevajadzētu kāpt uz ledus. Man ceļgalu operēja oktobrī, izlaidu pusotru mēnesi, bet atgriešanās laikam tāpat bija mazliet par ātru. Tāpēc tagad ir, kā ir. Pārbaudes mačā pret Kanādu pa ceļgalu trāpīja arī viens no aizmugures – tas nenāca par labu,” situāciju skaidro Karsums, piebilstot, ka trenažieru zālē var strādāt pēc gandrīz pilnas programmas, svarīgi esot arī vingrināt kāju, lai nostiprinātu ceļgalu muskuļus.

Pasaules čempionāts Dānijā sāksies 4.maijā, un Karsums domā, ka pietiks laika sagatavoties. Katrā ziņā tas, ka nav vajadzīga operācija, radījis optimismu attiecībā uz Karsuma spēlēšanu valstsvienībā. Hokejists pat nosmejas: “Jutīšos kā debitants.”

Drīzumā gan Karsums atgriezīsies Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Maskavas “Dinamo”, kur viņam varētu atsākties treniņi, bet cik ilgi viņš tur uzkavēsies, nav zināms.

“Sapulcē gan jau mums raus galvas nost. Vismaz tā vajadzētu būt, zinot, kāda bija sezona. Mērķis bija tikt izslēgšanas turnīrā, un iespējas bija līdz pat pēdējai spēlei, bet mēs tās palaidām garām. Ambīcijas klubam bija tikpat lielas kā parasti. Jā, sastāvā bija daudz jauno, taču arī spēlētāji, kas izcīnījuši Gagarina kausu. Kas nesanāca? Daudzās spēlēs izlaidām uzvaru pašās beigās, nenoturējām pārsvaru,” atzina Karsums.

Rietumu konferences kopvērtējumā Maskavas klubs palika devītajā vietā, bet Karsums 34 mačos atzīmējās ar trim vārtiem un 12 rezultatīvām piespēlēm. Pirmo reizi KHL pavadīto astoņu sezonu laikā viņš iemeta mazāk par desmit vārtiem.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā B apakšgrupā tiksies ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju, kurai tā būs debija planētas meistarsacīkšu augstākajā divīzijā.

3 komentāri