PČ hokejā: Levits telefona sarunā ar Lukašenko vienojas par Baltkrievijas prezidenta vizītes pārcelšanu

Pievienot komentāru
PČ hokejā: Levits telefona sarunā ar Lukašenko vienojas par Baltkrievijas prezidenta vizītes pārcelšanu
ĢIRTS GERTSONS, F64

Valsts prezidents Egils Levits ir vienojies ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašeno, ka aprīlī paredzētā Baltkrievijas pirmās personas vizīte Latvijā tiks pārcelta uz citu laiku “iespējami drīz”, informē Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Otrdien Levitam bijusi telefona saruna ar Lukašenko, kuras laikā abi prezidenti, atzīmējot labās kaimiņattiecības, pārrunājuši aktuālos divpusējos un starptautiskās dienaskārtības jautājumus.

Sarunā prezidenti vienojās, ka jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ aprīlī paredzētā Baltkrievijas prezidenta vizīte Latvijā tiks pārcelta uz citu laiku, abām pusēm saskaņojot datumus.

Prezidenti apmainījās arī ar informāciju par valstu rīcību jaunā vīrusa ierobežošanā. Levits un Lukašenko pozitīvi novērtējuši Latvijas un Baltkrievijas sadarbību repatriācijas jautājumos saistībā ar Covid-19 krīzi, nodrošinot to, ka no Latvijas var izbraukt Baltkrievijas pilsoņi, savukārt caur Minsku uz Latviju var nokļūt Latvijas valstspiederīgie.

Tāpat abi prezidenti pārrunājuši nepieciešamību stiprināt Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sadarbību, tai skaitā transporta jomā, kam īpaša uzmanība tiks pievērsta gaidāmās Lukašenko vizītes laikā Latvijā.

Levits un Lukašenko apspriedās arī par gaidāmo Pasaules čempionātu hokejā 2021.gadā, kam būtu jānotiek Latvijā un Baltkrievijā.

Pagājušā gada beigās Lukašenko paziņoja, ka iecerējis ierasties vizītē Latvijā 2020.gada pirmajā pusē. Toreiz viņš žurnālistiem sacīja, ka patlaban vizīte tiek aktīvi gatavota, un viņš ļoti gaida iespēju apmeklēt Latviju.