Pasaules čempionātā hokejā tiek aizvadītas ceturtdaļfinālu kaujas

2 komentāri
Pasaules čempionātā hokejā tiek aizvadītas ceturtdaļfinālu kaujas
REUTERS/SCANPIX

Šodien Slovākijā pasaules čempionātā hokejā tiks noskaidrotas tās četras izlases, kuras sestdien pusfinālos cīnīsies par ceļazīmēm uz titula maču.

Plkst.17.15 Košicē cīnīsies Kanāda un Šveice, bet Bratislavā nūjas krustos Krievija un ASV. Savukārt četras stundas vēlāk Košicē spēkosies Somija un Zviedrija, bet Bratislavā duelēsies Čehija un Vācija

Kanāda A apakšgrupā septiņās spēlēs svinēja sešas uzvaras un ieguva pirmo vietu, kamēr Šveice B apakšgrupā bija ceturtā. Kanādiešiem šajā mačā būs jāiztiek bez uzbrukuma līdera Antonī Mantā, kurš šajā turnīrā guvis septiņus vārtus.

Abas izlases pērn tikās pusfinālā, ar 3:2 uzvarot šveiciešiem, kuri vēlāk finālā zaudēja zviedriem. 26 pasaules čempiones titulu īpašniece Kanāda allaž tikusi pirmajā astotniekā, bet pusfinālā spēlējusi četrus gadus pēc kārtas. Tikmēr Šveice ir divkārtēja vicečempione, pie sudraba tiekot 2013.gadā un pērn.

Savukārt Krievija B apakšgrupā uzvarēja visās spēlēs un bija pirmā, kamēr amerikāņi palika ceturtie B grupā. Iepriekšējā mačā savainojumu guva viens no ASV līderiem Dilans Larkins, kura spēlēšana ceturtdaļfinālā ir zem lielas jautājuma zīmes.

Kopš 1992.gada piecus čempiontitulus izcīnījusī Krievija astotniekā ir bijusi vienmēr no 2005.gada, bet pērn krievi apstājās ceturtdaļfināla. Tikmēr divkārtējie pasaules čempioni amerikāņi ceturtdaļfinālā spēlējuši allaž kopš 2011.gada, šajā laikā izcīnot trīs bronzas medaļas, tajā skaitā arī pērn.

Iepriekšējo divu gadu čempione Zviedrija B apakšgrupā palika trešā, turklāt grupu turnīru noslēdza ar kaunpilnu zaudējumu Krievijai, kamēr somi A apakšgrupā bija otrie. 11 titulus izcīnījuši zviedri pēdējās desmitgadēs allaž bijuši astotniekā, bet pusfinālā spēlējuši iepriekšējos divus gadus, kad arī kļuva par čempioniem.

Tāpat arī divkārtējā pasaules čempione Somija labāko astotniekā tikusi vienmēr kopš laikiem, kad augstākajā divīzijā spēlē 16 izlases. Somi iepriekšējo reizi pusfinālā tika pirms diviem gadiem, tomēr zaudēja divas spēles un samierinājās ar ceturto vietu.

Tikmēr Čehija bija otrā B apakšgrupā, bet Vācija guva trešo pozīciju A apakšgrupā. Arī seškārtējie pasaules čempioni čehi allaž bijuši astotnieka, tiesa, pēdējos sešos ceturtdaļfinālos ciests neveiksmes, kā dēļ bija jāpaliek bez medaļām. Savukārt Vācija pēc gada pārtraukuma atgriezusies ceturtdaļfināla. Vācieši mūsdienās vistuvāk medaļām bija 2010.gadā, kad savās mājās aizkļuva līdz pusfinālam, taču pēc diviem zaudējumiem samierinājās ar ceturto vietu.

Ceturtdaļfinālu pārvarējušās komandas pusfinālā tiks izsētas pēc to vietām un rezultātiem apakšgrupās. Pusfinālos tiksies pirmais ar ceturto numuru un otrais ar trešo numuru.