Pasaules čempionāta finālā hokeja klasika – Kanāda pret Krieviju

0 Komentāru
Pasaules čempionāta finālā hokeja klasika – Kanāda pret Krieviju
Foto: REUTERS/SCANPIX

Kanādas un Krievijas hokeja izlases Čehijā notiekošajā pasaules čempionātā aizvadīs cīņu par zelta medaļām. Duelis starp Kanādu un Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas izlasi turnīra galvenajā hallē O2 Prāgā sāksies plkst. 21.45 pēc Latvijas laika. Finālcīņu tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāli TV3 un TV5, kā arī portāli Skaties.lv un TVPlay.lv.

Kanāda par pasaules čempioni pēdējo reizi kļuva 2007. gadā, pēc tam divus gadus pēc kārtas iegūstot sudrabu. Pēc 2009. gada tā vairs nav spēlējusi planētas meistarsacīkšu finālā.

Savukārt pašreizējā pasaules čempione Krievija turnīra finālu sasniegusi otro reizi pēc kārtas un trešo pēdējos četros gados. Pēdējos divos gadījumos, kad krievi spēlējuši finālā, viņiem izdevies izcīnīt zeltu.

Līdz ar to Kanāda pēc vēl viena panākuma izcīnīšanas turpina pretendēt uz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) nupat izveidoto naudas balvu viena miljona Šveices franku (960 000 eiro) apmērā, ko pasniedz komandai, kas pasaules čempionāta mačos izcīnījusi tikai uzvaras un paveikusi to pamatlaikā. Kanādiešu rēķinā šā turnīra ietvaros tagad ir jau deviņi panākumi deviņos mačos.

 

Pirms tam sestdien notikušajā pusfinālā Kanāda ar 2:0 pieveica Čehiju, bet Krievija spēles pēdējā trešdaļā salauza ASV pretestību un triumfēja ar 4:0.

0 Komentāru