Noraidījumiem bagātā spēlē Latvija zaudē Čehijai

0 Komentāru
Noraidījumiem bagātā spēlē Latvija zaudē Čehijai
Foto: Reuters/Scanpix

Otro zaudējumu Pasaules čempionātā hokejā piedzīvojusi Latvijas hokeja izlase, kas ar 2:4 piekāpās Čehijas valstsvienībai. Trīs no četriem vārtiem čehi guvi skaitliskajā vairākumā.

Abu komandu mačs iesākās ar ātru un aizraujošu hokeju, kura laikā Latvija pat pamanījās gūt vārtus. Tiesa, tie netika ieskaitīti, jo brīdi pirms tam Guntis Galviņš bija veicis spēka paņēmienu pret Jakubu Klepišu, kā rezultātā pretinieks palika guļam uz ledus. Tā iemesla dēļ spēle tika pārtraukta, bet vārti ieskaitīti netika. Latvija turpināja uzbrukt uz Čehijas valstsvienības vārtiem, metienus veicot M.Rēdliham un Laurim Dārziņam. Pēcāk jau atguvās Čehija – no lieliskas pozīcijas metienu uz Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem veica Jāgrs, taču vārtus gūt viņš nespēja.

Pirmās trešdaļas vidū iniciatīva jau piederēja Čehijai, kas vairākkārt apdraudēja Latvijas vārtus, taču tieši Jāgrs nopelnīja šī mača pirmo noraidījumu, ko izdevās izmantot, jo lielisku izgājienu uz vārtiem veica Daugaviņš, ar nūjas neērto pusi pārspējot mājinieku vārtsargu Aleksandru Salāku. Tādejādi Latvijas valstsvienības kapteinis guva jau savus otros vārtus šajā turnīrā. Neilgu brīdi vēlāk Latvijas hokejisti tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots.

Jau otrās trešdaļas sākumā Čehijai izdevās izlīdzināt cīņas rezultātu, kad ar metienu no zilās līnijas nosegto Masaļski pārspēja Jordans, izceļoties 23.minūtē. Tiesa, līdz Latvijas atbildei nebija ilgi jāgaida, jo minūti vēlāk Salāku pārspēja M.Rēdlihs. Pēc šī vārtu guvuma mājinieki nolēma mainīt vārtsargu – nu Čehijas valstsvienības vārtos stājās NHL klubā Vinipegas Jets spēlējošais Ondržejs Pavelecs. Pēcāk noraidījumu saņēma Māris Jass, ko Čehija arī izmantoja, kad vairākumu 25.minūtē realizēja Kovāržs.

Turpinājumā Čehijai piederēja pārsvars, turklāt Latvija nopelnīja noraidījumus – vispirms uz sodīto soliņa sēdās Andris Džeriņš, bet neilgu brīdi vēlāk 5+20 minūšu sodu saņēma Kristaps Sotnieks, tāpēc šī spēle viņam bija beigusies priekšlaicīgi. Lielo vairākumu Čehijai izmantot neizdevās, bet tā ilgu laiku varēja spēlēt piecatā pret četriem Latvijas hokejistiem. To mājinieki izmantoja, kad vārtus guva Jāgrs, bet arī turpmākajās minūtēs Sotnieka soda dēļ viņi varēja spēlēt vairākumā, taču Latvijas vārtos lielisks bija Masaļskis, vairākkārt efektīgi glābjot komandu no vārtu zaudējuma. Trešdaļas izskaņā lieliska iespēja bija Mārtiņam Cipulim, kurš negaidīti nonāca viens pret Pavelecu, taču latvieša metiens bija garām vārtiem.

Tikai 43 sekundes līdz perioda beigām Daugaviņš izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu, taču vismaz otrajā trešdaļā viena hokejista pārsvars tā arī palika neizmantots.

Latvijas hokejistiem trešajā perioda sākumā vairākumu izmantot tā arī neizdevās, bet turpinājumā tā nopelnīja vairākus noraidījumus. Vispirms gan ļoti rupji pie saviem vārtiem kļūdījās Māris Jass, kas pretiniekiem ļāva izpildīt bīstamu metienu pa Masaļska vārtiem, ar ko gan vārtsargs tika galā. Pēcāk divu minūšu noraidījumu nopelnīja Koba Jass, bet neilgu brīdi vēlāk divas minūtes nopelnīja arī Krišjānis Rēdlihs, kas Latvijai vairāk nekā minūti lika spēlēt trijatā pret pieciem. Šāds cīņas pagrieziens nāca par labu Čehijai, jo 46.minūtē Vorāčeks izvirzīja mājiniekus vadībā jau ar 4:2. Pēcāk abas komandas sāka spēlēt mierīgāk un bīstamu epizožu pie vārtiem bija mazāk.

Pamatlaika izskaņā Ondržejs Ņemecs pret Daugaviņu nospēlēja ar augsti paceltu nūju, kas Latvijai ļāva divas minūtes spēlēt vairākumā. Tas gan tika aizvadīts visai blāvi un izmantots netika. Kopumā cīņas beigas tika aizvadītas mierīgā gaisotnē, Latvijai tā arī nespējot radīt reālus draudus viesu vārtiem.

0 Komentāru