No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķir 110 000 eiro 2021.gada PČ hokejā vīriešiem sagatavošanai

Pievienot komentāru
No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķir 110 000 eiro 2021.gada PČ hokejā vīriešiem sagatavošanai
EDIJS PĀLENS, LETA

Ministru kabinets šodien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem biedrībai “Latvijas Hokeja federācija”  piešķīra 110 000 eiro, lai segtu izmaksas, kas saistītas ar 2021.gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem sagatavošanu.

Šogad maijā Starptautiskās Ledus hokeja federācijas gadskārtējā kongresa balsojumā tika nolemts, ka 2021.gadā pasaules čempionāts hokejā vīriešiem norisināsies Baltkrievijā (Minskā) un Latvijā (Rīgā). Čempionāta laikā Rīgā norisināsies grupu turnīrs un divas ceturtdaļfināla spēles. Lai kvalitatīvi sagatavotos čempionāta norisei, LHF bija lūgusi valsts budžeta līdzfinansējumu 110 000 eiro apmērā. LHF norādīja, ka valsts budžeta līdzfinansējums būs nepieciešams arī trīs turpmākajos gados – pa 200 000 eiro ik gadu.

Jautājums par atbalstu čempionātam ticis izskatīts Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē.

Izvērtējot LHF finanšu pieprasījumu ar čempionāta sagatavošanās darbiem saistīto izmaksu segšanai 2018.gadā, Izglītības un zinātnes ministrijas ieskatā čempionātu var klasificēt kā valstiski īpaši nozīmīgu pasākumu, turklāt federācija ir valstiski nozīmīga sporta organizācija, kura nodrošina tai kā atzītajai sporta federācijai Sporta likumā noteikto uzdevumu izpildi.

IZM papildus norādīja, ka, nepiešķirot papildu finansējumu ar čempionāta sagatavošanās darbiem saistīto izmaksu segšanai, pastāv risks plānotos darbus veikt nepilnīgi, zemākā kvalitātē, kā arī neizpildīt saistības, kas izriet no IIHF noteikumiem sacensību sarīkošanā, kas kopumā ir kā papildu apstāklis, lai šo gadījumu uzskatītu par valstiski īpaši nozīmīgu pasākumu.