NHL simtgades klasikā vēsture neatkārtojas-sausā uzvara Senators hokejistiem

1 komentārs
NHL simtgades klasikā vēsture neatkārtojas-sausā uzvara Senators hokejistiem
AP

1917.gada 19.decembrī pirmo NHL spēli aizvadīja Monreālas Canadiens un Otavas Senators. Uzvaru tajā guva Canadiens hokejisti. Simts gadus vēlāk, abas komandas tikās NHL simtgades klasikas spēlē, lai atzīmētu šo zīmīgo notikumu. 33 tūkstošu skatītāju klātbūtnē brīvdabas stadionā uzvaru guva Senators hokejisti.

Senators hokejistiem, kuri trešdien pārspēja arī Rangers, šī ir pirmā uzvaru sērija kopš novembra, kad Zviedrijā abās spēlēs pārspēta Kolorado Avalanche.

Mačā pret Canadiens sauso spēli aizvadīja Kreigs Andersons, kurš atvairīja 28 metienus, vārtus Senators labā guva Žans Gabriels Pažo, Bobijs Raiens un Neits Tomsons, aizsargam Karlsonam astoņi bloķēti metieni.

Video

Spēle vēsturē ieies arī ar to, ka tā aizvadīta aukstākajos laikapstākļos kopš 2003.gada, temometra stabiņš bija nokritis 11 grādus zem nulles.

“Bija auksti,” stāsta Bobijs Raiens. “Ik pēc perioda palika aukstāk, taču tas bija katras sekundes vērts. Mums bija būtisks grūdiens.”

Spēles laikā īpaša balva tika pasniegta hokeja leģendai Mario Lemjē, kura piecu vārtu spēle fanu balsojumā pasludināta par labāko sniegumu NHL vēsturē

Canadiens vārtsargs Kerijs Praiss atvairīja 35 metienus, taču tas nebija pietiekami. Monreālas komanda zaudējusi četras no pēdējām piecām spēlēm.

Uzvara nav diži mainījusi Senators atrašanās vietu līgas tabulā, Austrumu konferencē ieņemot 14.vietu un aiz sevis atstājot tikai Floridas Panthers un Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo Sabres. Canadiens tikmēr ir tikai par divām vietām augstāk-12. konferencē.