NHL sezonu varētu noslēgt četrās arēnās ar trim spēlēm dienā

Pievienot komentāru
NHL sezonu varētu noslēgt četrās arēnās ar trim spēlēm dienā
USA TODAY Sports/SCANPIX

Nacionālās hokeja līgas sezona šogad, iespējams, noslēgsies četrās ledus arēnās, kurās ik dienu tiks aizvadītas trīs spēles, trešdien sarunā ar Ziemeļamerikas kabeļtelevīzijas kanālu “Sportsnet” pauda NHL komisārs Gerijs Betmens.

Tāpat kā citās profesionālajās līgās Ziemeļamerikā un arī Eiropā, NHL par sezonas pārtraukumu paziņoja 12.martā. Kopš tā laika līgas vadība turpina darbu, lai pēc iespējas ātrāk ledus arēnās būtu redzams hokejs, tāpēc jau iepriekš medijos izskanēja vairāki varianti par iespējamo sezonas turpinājumu.

Trešdien sarunā ar kanālu “Sportsnet” Betmens atklāja, ka NHL vadība aizvien apsver iespēju jauno spēlētāju draftu aizvadīt jūnijā, savukārt sezonas atlikušie mači un izslēgšanas turnīrs varētu notiks četros ledus laukumos, kuros ik dienu tiktu aizvadītas trīs spēles.

“Tas ir iespējamais variants,” par drafta aizvadīšanu jūnijā teic Betmens. “Nekas vēl nav izlemts. Esam informējuši komandu ģenerālmenedžerus, no kuriem arī šobrīd saņemam atsauksmes. Šajā pasaulē nekas vairs nav perfekts, tāpēc mums nāksies pielāgoties.”

“No mūsu skatu punkta labākais sezonas scenārijs būtu aizvadīt atlikušos regulārā čempionāta dueļus, bet pēc tam turpināt ar “play-off”, kas nezaudētu līdzšinējo formātu. Vēlamies to darīt pat tad, ja spēles jāaizvada tikai dažās arēnās – centralizēti.”

Betmens gan neslēpa, ka šis būtu ideālākais variants, taču tiek izsvērti vēl vairāki citi risinājumi. “Ja nespēsim sagatavoties spēlēm labākajā līmenī, aizvadīsim tās tuvu tam.”

Drafta aizvadīšana pirms sezonas noslēguma apgrūtinātu izvēļu sadalījumu starp komandām.

NHL jau iepriekš noraidīja ideju par spēļu aizvadīšanu neitrālā norises vietā, jo citas arēnas vienkārši neatbilst nepieciešamām prasībām.

“Nevaram spēlēt koledžu laukumos, kas atrodas mazākās pilsētās, jo mums ir nepieciešama visa NHL infrastruktūra. Gadījumā, ja spēles notiks pēc centralizētas sistēmas, mums būs nepieciešamas arēnas ar vairākām ģērbtuvēm, piemērotām tehnoloģijām, procedūrām, bortiem un aizsargstikliem, video atkārtojuma iespējām, kā arī daudz ko citu,” pamatoja Betmens, kurš norādīja, ka par konkrētām pilsētām runa vēl nav bijusi.

Lai aizvadītu spēles četrās arēnās, komandu rīcībā kopumā jābūt pieejamām vismaz četrām ģērbtuvēm, kas nodrošinātu iespēju apkalpojošajam personālam tās regulāri dezinficēt.

“Iespējams, rīkosim mačus divās pilsētās. Šobrīd vēl nespējam to paredzēt,” piebilda NHL komisārs. “Nav norādījuma, ka spēles jāaizvada starp vienas divīzijas komandām, lai arī centralizētā sistēma paredz līdzīgu izspēles formātu,” skaidroja Betmens. “Mači noritētu pilsētā, kas iepriekš nebija koronavīrusa “karstais punkts”.”

“Skaidrs, ka dueļi notiks tikai tajās arēnās, kuras spēj uzņemt sešas līdz astoņas komandas. Pie šāda apjoma jāsaprot, ka arēnām jāspēj nodrošināt vairāki treniņu laukumi un cits aprīkojums”

NHL vadība jau iepriekš lūdza spēlētājiem ievērot pašizolāciju līdz pat 30.aprīlim. Iepriekš tika ziņots, ka sezonas atsākšanās gadījumā, sākotnēji komandām tiktu dotas divas līdz trīs nedēļas, lai aizvadītu treniņnometnes, kas ļautu hokejistiem atgūt sportisko formu.

“Nesacenšamies, kura no līgām ātrāk atsāks sezonu. Neesam sacīkstē,” situāciju aprakstīja NHL komisārs. “Lai arī spēlētāji, iespējams, jau kādu laiku aizvada fiziskos treniņus, uz ledus viņi nav kāpuši jau vairāk nekā mēnesi. Pirms atsāksim sezonu pārliecināsimies, ka visiem tika dota iespēja atgūt formu… Nevēlamies savus spēlētājus pakļaut veselības riskam.”

“Spēles varam aizvadīt arī vasarā, jo jau rēķināmies, ka nākamās sezonas starts būs vēlāk nekā ierasts. Šī iemesla dēļ mums ir gana daudz laika, tāpēc nesteigsimies ar lēmumu pieņemšanu.”

Šajā sezonā regulārajā čempionātā atlikušas 189 spēles, taču pastāv iespēja, ka ne visas tiks aizvadītas, jo jau pagājušajā nedēļā līgā bija paredzēts Stenlija kausa izcīņas sākums.

NHL kopumā konstatēti astoņi Covid-19 saslimšanas gadījumi, no kuriem pieci bija Otavas “Senators” vienībā. Šo komandu pārstāv arī Rūdolfs Balcers.