NHL debitants Šīrijs papildlaikā nodrošina Penguins otro uzvaru Stenlija kausa finālā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) šīs sezonas debitants Konors Šīrijs no Pitsburgas Penguins komandas trešdien guva uzvaras vārtus papildlaikā, nodrošinot komandai otro uzvaru Stenlija kausa izcīņas finālsērijā pret Sanhosē Sharks vienību.

Penguins savā laukumā guva uzvaru ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0), sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-0. Šīrijs tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni, papildlaika trešajā minūtē izceļoties pēc Krista Letanga un Sidnija Krosbija piespēlēm.

Krosbija uzvarēja iemetienā, atspēlējot ripu Letangam, kurš savukārt ripu pāradresēja Penguins 23 gadus vecajam debitantam, bet Šīrijs ar plaukstas metienu guva uzvaras vārtus. “Viss sanāca perfekti, vēlējos tajā brīdī nospēlēt tik vien labi, cik varu, tāpēc tagad ir neticamas sajūtas,” pēc spēles sacīja uzvaras vārtu autors.

Šo sezonu Šīrijs sāka Amerikas Hokeja līgas (AHL) klubā Vilksbāres/Skrentonas Penguins, taču sezonas vidū nokļuva NHL, kur regulārajā čempionātā 44 spēlēs izcēlās ar septiņiem precīziem metieniem. Savukārt Stenlija kausa izcīņā viņš 19 mačos nu ir guvis četrus vārtus, tostarp pa reizei izceļoties abās pirmajās finālsērijas spēlēs.

Cīņas rezultātu 29.minūtē atklāja Pitsburgas komanda, kad precīzs bija Fils Kesels, taču trešā perioda beigu daļā, kad līdz pamatlaika beigām atlika spēlēt četras minūtes un piecas sekundes, Sharks atjaunoja neizšķirtu, precīzi metot Džastinam Braunam. Penguins vārtos Mets Marejs atvairīja 21 no 22 metieniem, bet Sharks vārtsargs Marins Džonss tika galā ar 28 no 30 mājinieki metieniem.