“Mountfield” lauž līgumu ar hokeja izlases aizsargu Cibuļski

0 Komentāru
“Mountfield” lauž līgumu ar hokeja izlases aizsargu Cibuļski
IMAGO IMAGES/BILDBYRAN/SCANPIX

Čehijas augstākās līgas hokeja klubs Hradeckrālovas “Mountfield” paziņoja, ka lauž līgumu ar Latvijas izlases aizsargu Oskaru Cibuļski, ceturtdien ziņo Čehijas interneta portāls “irozhlas.cz”.

Jau ziņots, ka 12.martā Čehijas hokeja čempionāts koronavīrusa dēļ tika pārtraukts un valsts pārstāvji nākamās sezonas IIHF Čempionu līgā noteikti pēc regulārā čempionāta rezultātiem, līgas spēlēm kvalificējoties Gunta Galviņa pārstāvētajai Tršineczas “Ocelārži”.

Cibuļska pārstāvētā Hradeckrālovas “Mountfield” pēc augstākās līgas čempionāta beigām paziņoja par piecu spēlētāju atbrīvošanu no komandas. Viņu vidū ir arī Cibuļskis.

Hradeckrālovā līgumi pirms laika tika lauzti tiem hokejistiem, ar kuriem nebija līgumsaistību nākamajai sezonai. Bez Cibuļska līdzīgs liktenis piemeklējis arī aizsargus Oskaru Eklundu, Tomāšu Linhartu un Petru Šidlīku, kā arī uzbrucēju Lukāšu Žejdlu.

“Mēs izmantojām iespēju lauzt līgumu ar spēlētājiem, kuru saistība ar mums tik un tā beidzas pēc šīs sezonas,” ar “force majeure” atlaišanu pamato “Mountfield” valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Miroslavs Šēns. “Mēs pārtraucām līgumu dienā, kad tika pieņemts lēmums atcelt sezonu. Es nesaku, ka lepojos ar to, bet šobrīd mēs cīnāmies par kluba ekonomisko izdzīvošanu līdz nākamajai sezonai.”

“Viena puse nevar uzņemties visas vīrusa ietekmes radītās sekas,” saka Šēns. “Risinām sarunas ar pārējiem komandas hokejistiem. Mēs vēlamies visu atrisināt, savstarpēji vienojoties un bez sliktām sekām.”

Iebildumus pret Hradeckrālovas un otras spēcīgākās valsts līgas kluba “Vsetin”, kas rīkojusies tāpat, rīcību jau paudusi Čehijas hokeja spēlētāju asociācija (CAIHP). Tā veiks pasākumus, lai anulētu līgumu laušanu Čehijas Hokeja asociācijas samierināšanas komisijā un, iespējams, arī tiesā.

“Mēs uzskatām, ka labāks veids par tiesu ir apspriesties un meklēt kompromisus, ar kuriem visas ieinteresētās puses būtu apmierinātas,” paziņojumā presei teica CAIHP prezidents Libors Zbožils. “Pašreizējā situācija nevienam nav viegla, un tāpēc mēs esam aicinājuši atsevišķu klubu pārstāvjus apspriest un kopīgi rīkoties šajā jautājumā. Mēs nevēlamies, lai šādu gadījumu būtu vairāk.”

“Balstoties uz sākotnējo juridisko analīzi, mēs esam gatavi cīnīties par šādas rīcības atcelšanu Čehijas Hokeja asociācijas samierināšanas komisijā vai tiesā. Klubi nedrīkst ļaunprātīgi rīkoties pret vājāko pusi. Šādos gadījumos profesionāli hokejisti ir ļoti nelabvēlīgā situācijā,” piebilda Zbožils.

CAIHP nosūtīja vēstuli visiem 14 2019./2020. gada sezonas virslīgas dalībniekiem, ieskaitot pēdējo vietu ieņēmušo un līgu zemāk dodošos Kladno “Rytiri”, spēcīgākās līgas jaunpienācēju Česke Budejovices “Motor” un pirmās līgas klubu “Vsetķn”, kā arī augstākās līgas direktoru Josefu Reznķčeku.

0 Komentāru