Miris leģendārais krievu hokeja treneris Viktors Tihonovs

0 Komentāru
Miris leģendārais krievu hokeja treneris Viktors Tihonovs
Foto: ITAR-TASS/SCANPIX

Leģendārais krievu hokeja treneris Viktors Tihonovs, kurš karjeras laikā trīs reizes kļuva par olimpisko čempionu, naktī uz pirmdienu miris 84 gadu vecumā, informē Krievijas mediji.

Iepriekš ilgstošas slimošanas dēļ Tihonovs bija zaudējis spēju staigāt, bet aizsaulē viņš aizgājis, atrodoties slimnīcā. Kā zināms, tieši pateicoties vienam no visu laiku titulētākajiem Krievijas treneriem Tihonovam, padomju gados sākās Rīgas Dinamo komandas un Latvijas hokeja uzplaukums.

Pēc tam, kad Tihonovs bija kļuvis par četrkārtēju PSRS čempionu kā spēlētājs, viņš 1966. gadā sāka strādāt Rīgas Dinamo galvenā trenera amatā un to ieņēma līdz 1977. gadam, kad pārgāja uz valsts spēcīgāko komandu Maskavas CSKA.

Šajā laikā viņš no valsts trešās spēcīgākās līgas palīdzēja Latvijas klubam jau 1973. gadā iekļūt PSRS spēcīgāko deviņu vienību vidū, kuru vēlāk tas vairs neatstāja.

Kā zināms, 1988. gadā Rīgas Dinamo PSRS čempionāta kopvērtējumā spēja apsteigt tikai CSKA komanda.

Pēc darba ar Rīgas Dinamo Tihonovam, kurš jau bija kļuvis par PSRS labāko treneri, sekoja vislielākie panākumi. Ar valstsvienību viņš astoņas reizes kļuva par pasaules čempionu, bet 1981. gadā Kanādas kausa izcīņas finālā ar 8:1 sagrāva Kanādas valstsvienību.

Tāpat viņš trīs reizes kļuva par olimpisko čempionu – divreiz ar PSRS valstsvienību, bet vienreiz ar NVS izlasi. Tihonovs valstsvienību vadīja līdz pat 1994. gadam, pagūstot par pasaules čempionu kļūt arī devīto reizi, tomēr pēc neveiksmīgā starta Lillehammeres olimpiādē nolēma aiziet no valstsvienības un pievērsās darbam CSKA, kuru trenēja līdz 1996. gadam un pēc tam no 2002. līdz 2004. gadam.

Savu trenera karjeru Tihonovs, kurš uzņemts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē un iekļauts Lozannas Olimpiskajā muzejā, noslēdza 2004.gadā.

Viktora Tihonova dēls Vasilijs Tihonovs arī bijis hokeja treneris, bet mazdēls Viktors Tihonovs jaunākais ir profesionāls hokejists. Gan Vasilijs, gan Viktors jaunākais dzimuši Rīgā.
0 Komentāru