Merzļikins: Vārtsarga pasaulē pietiek spiediena

0 Komentāru
Merzļikins: Vārtsarga pasaulē pietiek spiediena
ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš pārstāv Nacionālās hokeja līgas vienību Kolumbusas “Blue Jackets”, uzsver, ka vārtsargam jau tā ir pietiekami liels spiediens arī bez tā, ka tagad jācenšas nospēlēt tikpat labi kā vienības savainotajam vārtsargam Jonasam Korpisalo, teica Merzļikins pirmdien sarunā ar žurnālistiem.

Stāstā par Kolumbusas kluba vārtsargiem tiek uzsvērts, ka četru gadu laikā vienībā Jonass Korpisalo kļuva vispirms no līgā nezināma vārtsarga par otro vārtsargu, bet pēc tam par pamatvārtsargu, uz kuru vārtos “Blue Jackets” var paļauties. Šobrīd ceļa savainojums, kā komentēja kluba galvenais treneris Džons Tortorella, ir izsitis somu vārtsargu no ierindas uz “vairākām nedēļām”.

“Vēlos tikai koncentrēties šim brīdim,” sarunā ar žurnālistiem pirmdien teica Latvijas izlases vārtsargs. “Man patiešām žēl par Korpi, jo viņš to nebija pelnījis. Korpisalo spēlēja lieliski, vienkārši nepaveicās.”

“Vēlos dzīvot savā pasaulē, vārtsarga pasaulē,” turpināja Merzļikins. “Tajā jau tāpat ir daudz spiediena uz mani. Šis ir papildu spiediens. Es to nevēlos. Man pietiek savējā. Man jau ir deviņi zaudējumi, ja nekļūdos. Tāpēc vēlos koncentrēties tikai katrai nākamajai spēlei, beidzot justies savā ādā un būt sev pašam.”

Komanda sagaida otrdienas spēli ar desmit spēļu sēriju, kurās iegūts kaut punkts. Tortorella sagaida, ka Merzļikins izmantos iespēju sēriju turpināt: “Viss atkarīgs no viņa paša. Viņa attieksme, viņa būtība, viņa lepnums, kas man ļoti patīk. Viņš redz, kā ir spēlējusi komanda, kā ir spēlējis Korpi. Es domāju, ka viņš ir gatavs [aizstāt Korpisalo].”

Komanda cer, ka Merzļikins spēs labi nostāvēt vārtos un varbūt pat izcelties Korpisalo prombūtnes laikā. Tāpat tiek uzsvērts, ka vārtsargs divreiz kļuvis par Šveices labāko vārtsargu.

Šosezon deviņās spēlēs, astoņas sākot pamatsastāvā, NHL Merzļikinam vēl nav izdevies uzvarēt, četrreiz tiekot pie punkta, kā arī vidēji mačā ielaižot 3,41 ripu savos vārtos un atvairot 88,9 procentus metienu.

0 Komentāru