Merzļikins uz trim gadiem pagarina līgumu ar Lugano

0 Komentāru
Merzļikins uz trim gadiem pagarina līgumu ar Lugano
Foto: EPA/LETA

Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) klubs Lugano uz trim gadiem pagarinājis līgumu ar Latvijas izlases vārtsargu Elvi Merzļikinu.Līdz ar to spēlētāja līgums būs spēkā līdz 2018./2019.gada sezonas noslēgumam.

Šis līgums jāuztver kā samērā negaidīts, jo šī mēneša sākumā Šveices mediji ziņoja, ka Merzļikins varētu jau nākamajā sezonā spēlēt Ziemeļamerikā, tādējādi Lugano komanda meklējot Latvijas vārtsarga aizstājēju.

Merzļikinu 2014.gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā ar kopējo 76.numuru izraudzījās Kolumbusas Blue Jackets komanda. Janvārī Blue Jackets ģenerālmenedžeris Jarmo Kekeleinens atklāja, ka Merzļikins arī nākamajā sezonā pārstāvēs NLA komandu Lugano, bet vēlāk šo faktu apstiprināja arī pats vārtsargs.

Merzļikins aizvadītajā sezonā Lugano sastāvā izcīnīja NLA sudraba medaļas. Finālsērijā Lugano ar 1-4 zaudēja Bern komandas hokejistiem, taču, neraugoties uz komandas neveiksmi, Merzļikins aizvadīja ļoti labu sezonu un bija stabils vienības pirmais vārtsargs. Izslēgšanas turnīrā latviešu mūris 15 spēlēs ielaida vidēji 2,32 ripas mačā un atvairīja 93,6% metienu, kas bija labākais rādītājs līgā, savukārt regulārajā čempionātā viņš 44 mačos atvairīja 92,2% metienu, kas bija otrs labākais rādītājs līgā, vidēji mačā ielaižot 2,76 ripas.

Maija sākumā viņš Latvijas izlases rindās piedzīvoja debiju pasaules čempionātā, meistarsacīkšu laikā izkonkurējot Edgaru Masaļski no pirmā vārtsarga vietas. Nepilnās piecās spēlēs viņš vidēji mačā ielaida 2,91 ripu un atvairīja 91,2% metienu, kas bija septītais labākais rādītājs turnīrā.

0 Komentāru