Merzļikins, par spīti 34 atvairītiem metieniem: Šī vairāk ir komandas “sausā” uzvara, nevis manējā

0 Komentāru
Merzļikins, par spīti 34 atvairītiem metieniem: Šī vairāk ir komandas “sausā” uzvara, nevis manējā
ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins savā otrajā “sausajā” spēlē pēc kārtas lielākoties akcentēja komandas biedru sniegumu.

Jau ziņots, ka Merzļikins otrdien otro reizi pēc kārtas palika nepārspēts Nacionālās hokeja līgas mačā, kaldinādams Kolumbusas “Blue Jackets” uzvaru.

“Blue Jackets” mājās ar rezultātu 3:0 uzveica iepriekšējās sezonas Stenlija kausa finālisti Bostonas “Bruins”, pie punktiem tiekot 16. no pēdējām 18 spēlēm.

“Nepārtraukti sazinos ar komandas biedriem par to, ko iesākt ar ripu. Komunikācija ar aizsargiem ir laba, bet ar uzbrucējiem tik daudz nerunāju,” pēc spēles sarunā ar Ziemeļamerikas žurnālistiem stāstīja latviešu vārtsargs.

Merzļikins šajā mačā atvairīja visas 34 pretinieku mestās ripas un otrajā duelī pēc kārtas tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Iepriekšējā spēlē viņš tika galā ar 27 metieniem, bet “Blue Jackets” viesos ar 3:0 pārspēja Vegasas “Golden Knights”.

“Lasvegasā bija pāris teicami “seivi”, taču šoreiz lielāka loma bija komandas darbam. Viņi pretiniekiem nogrieza daudz iespēju un bloķēja metienus. Līdz ar to, tā ir komandas “sausā” uzvara, nevis tikai manējā,” uzsvēra ripu ķērājs.

Merzļikins “sausā” nostāvējis jau 137 minūtes un 51 sekundi. “Pēdējās spēlēs komandas biedri diezgan labi strādājuši, lai īstajā brīdī neaizsegtu skatu uz ripu un varētu viegli to atvairīt,” komentēja Merzļikins.

Pēc mača Kolumbusā sanākusī publika skandēja Merzļikina vārdu. “Bija patīkami. Komandas līdzjutēji ir kā piektā maiņa. Ar komandas biedriem novērtējam viņus. Līdzjutēji ļoti palīdz brīžos, kad nepieciešama enerģija,” pauda Merzļikins.

Merzļikins NHL laukumā devies 18 spēlēs, kurās izcīnījis sešas uzvaras, vidēji ielaidis 2,53 ripas un atvairījis 92,1% metienu. Pēdējās astoņās cīņās viņš ticis pie sešiem panākumiem, ielaidis caurmērā 1,64 ripas un atvairījis 95,0% metienu. 

No Latvijas vārtsargiem 33 “sausās” uzvaras NHL izcīnīja Artūrs Irbe, bet sešreiz nepārspēts palika Pēteris Skudra.

0 Komentāru