Merzļikins pandēmijas laikā gribētu trenēties Latvijā vai Šveicē

Pievienot komentāru
Merzļikins pandēmijas laikā gribētu trenēties Latvijā vai Šveicē
AP / SCANPIX

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins pēc Nacionālās hokeja līgas sezonas gaitas apturēšanas grib no ASV atgriezties Latvijā, taču to kavē fakts, ka viņa līgava Aleksandra ir ārzemniece, piektdien savās slejās ziņo laikraksts “Latvijas Avīze”.

Jau ziņots, ka 12. martā NHL lēma uz nenoteiktu laiku pārtraukt regulāro čempionātu.

Tā kā nav zināms, kad atsāksies treniņi un spēles, Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs labprāt kādu laiku pavadītu Latvijā, taču atgriešanās ir iespējama tikai Elvim. Viņa līgavai Aleksandrai, kura ir no Polijas, tas nav ļauts, vēsta “Latvijas Avīze”.

Ārvalstu pilsoņi šobrīd valstī var iekļūt tikai ar īpašu valdības lēmumu. “Šobrīd valstī nevar ieceļot neviens cits kā tikai pilsoņi, ģimenes locekļi un termiņuzturēšanās atļauju īpašnieki,” situāciju skaidroja Latvijas Ārlietu ministrijā. “Var ieceļot, ja ir īpaši apstākļi vai ārlietu vai iekšlietu ministra atļauja, bet šie nav tie apstākļi. Mēs risinām ļoti dažādas situācijas, mērķis ir apturēt visu, un ir tikai izņēmuma gadījumi, piemēram, kas attiecas uz diplomātiem. Ja vien nav kāds pamats – humāni apsvērumi, piemēram, bēres vai valsts intereses, šādi lūgumi netiek apmierināti.”

Merzļikina lūgumu “Latvijas Avīze” nogādāja iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam, un jau pēc īsa brīža hokejistam tika nosūtīti aizpildīšanai nepieciešamie dokumenti un dots solījums palīdzēt.

“Aleksandrai ir Polijas un Šveices pilsonība,” par problēmas būtību stāsta Merzļikins, piebilstot, ka koronavīrusa krīzes laikā labprāt gribētu trenēties pie pazīstamiem treneriem Latvijā vai Šveicē.

“Es Šveicē nevaru iekļūt, arī Polijā ne. Viņa tā vienkārši nevar tikt Latvijā. Būtu forši, ja mēs kopā varētu būt Latvijā, jo vienu es viņu Kolumbusā neatstāšu. Te viss ir ciet, visi prom un sāk kļūt garlaicīgi. Gribas atpakaļ uz mājām, satikt radus, ģimeni – karantīnas laikā vari vienkārši būt mājās, un visi ir kopā.”

Vēl gan nav skaidrs, kad Merzļikins ar līgavu labvēlīga Latvijas iestāžu lēmuma gadījumā varētu doties uz Latviju. Repatriācijas reisi šobrīd tiek plānoti līdz 30. martam, min “Latvijas Avīze”.

Kopumā šajā sezonā Merzļikins, kurš NHL alkst pārspēt Artura Irbes sasniegumus, 33 spēlēs vidēji ielaidis 2,35 ripas un atvairījis 92,3% metienu. Piecās spēlēs vārtsargs palika nepārspēts.

NHL sezonas pārtraukšanas brīdī Kolumbusas vienība ar 81 punktu 70 mačos Austrumu konferencē ieņēma astoto vietu.