Merzļikins: Man Krievija un KHL nepatīk

Pievienot komentāru
Merzļikins: Man Krievija un KHL nepatīk
11.05.2017. Ķelne, Vācija. IIHF 2017. gada Pasaules čempionāts hokejā spēle starp Latvijas un Zviedrijas hokeja izlasem. Elvis Merzļikins (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas hokeja izlases pamatvārtsargam Elvim Merzļikinam nepatīkot ne Krievija, ne Kontinentālā hokeja līga, kuras norisei viņš līdzi nesekojot, portālam “Allhockey.ru” paudis spēlētājs.

Elvis Merzļikins

Elvis Merzļikins

Mamma man ir no Latvijas, bet tēvs – no Krievijas. Viņš nomira, kad man bija trīs gadi. Savukārt es izaugu Šveicē un vairāk sevi asociēju ar šo valsti. Tomēr kā cilvēks, protams, vairāk esmu latvietis. Spēlēju Latvijas izlasē, un tas man ir pats svarīgākais. Nezinu, cik ilgi vēl spēlēšu Šveicē. Ja būs zvans no manas sapņu līgas, uzreiz sakrāmēšu čemodānus un došos uz turieni.

Merzļikinu 2014.gada NHL draftā ar kopējo 76. numuru izraudzījās Kolumbusas “Blue Jackets”, taču pagaidām viņš turpina spēlēt Eiropā.

Pašlaik 23 gadus vecais Merzļikins šobrīd ir viens no labākajiem pasaules čempionāta vārtsargiem, jo piecās spēlēs ielaidis vidēji tikai 1,60 ripas un atvairījis 94,63% metienu.

Elvis Merzļikins

Elvis Merzļikins

Pasaules čempionātā vēlos saprast, kuros elementos man nepieciešams pilnveidoties. Gribētu dzirdēt arī pretinieku domas, ko viņi saka par manu sniegumu. Būtu lieliski dzirdēt, ko par mani saka, piemēram, Artēmijs Panarins.

Tiesa, pirmdienas mačā Merzļikins vārtos nedosies, turklāt Krievijas rindās nespēlēs arī Andrejs Vasiļevskis, tādējādi izpaliks divu čempionāta vadošo vārtsargu duelis. Merzļikins atklāja, ka piedāvājumi no Krievijas klubiem viņam bijuši pēc pagājušā gada pasaules čempionāta.

Elvis Merzļikins

Elvis Merzļikins

Tomēr man nepatīk Krievija un KHL. Nesekoju šai līgai un pat nezinu, kādas komandas tajā spēlē. Šajā valstī esmu bijis tikai reizi – pirms gada Maskavā. Varbūt, ka citas pilsētas ir lieliskas, tomēr no pirmā acu skata man ne visai patika. Maskava, protams, ir lieliska pilsēta, taču tur ir tik daudz cilvēku. Lai tiktu līdz arēnai, nepieciešams ļoti daudz laika.

Foto

A apakšgrupas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, kam ar 14 punktiem piecos mačos seko Krievija, bet pie 13 punktiem tikusi Zviedrija. Latvijai un Vācijai ir pa deviņiem punktiem, bet pa četriem punktiem ir Slovākijai un Dānijai. Tikmēr Itālija tikusi tikai pie viena punkta.

Apakšgrupu turnīru Latvija noslēgs otrdien, kad spēkosies ar mājinieci Vāciju. Jau tagad zināms, ka Latvija pirms noslēdzošās cīņas nespēs nodrošināt vietu ceturtdaļfinālā un tai vajadzēs vismaz punktu pret Vāciju pat tad, ja tiks uzvarēta Krievija.