Merzļikins “Latvijas Avīzes” aptaujā atzīts par gada labāko hokejistu

2 komentāri
Merzļikins “Latvijas Avīzes” aptaujā atzīts par gada labāko hokejistu
LETA

Latvijas hokeja izlases pamatvārtsargs Elvis Merzļikins “Latvijas Avīzes” rīkotajā aptaujā atzīts par 2018.gada valsts labāko hokejistu.

24 gadus veco vārtsargu pirmajā vietā ierindoja 28 no 40 ekspertiem. Tāpat viņam bija vēl septiņas otrās un divas trešās vietas, bet ārpus labāko sešnieka Merzļikins palika tikai vienā anketā.

Merzļikins pērn bija viens no Latvijas izlases līderiem pasaules čempionāta, kurā latvieši pirmo reizi kopš 2009.gada sasniedza ceturtdaļfinālu. Tāpat viņš kļuva par Šveices vicečempionu “Lugano” vienības sastāvā.

Merzļikins “Latvijas Avīzes” aptaujā saņēma 214 punktus, bet otrajā vietā ar 119 punktiem bija šobrīd vienīgais Latvijas hokejists Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Zemgus Girgensons. Viņu par labāko atzina trīs eksperti.

Tāpat trīs pirmās vietas tika Kasparam Daugaviņam, kurš gan summā piekāpās Rūdolfam Balceram, iekrādami attiecīgi 94 un 96 punktus. Balceram balsojumā tika atvēlēta viena pirmā vieta.

Vēl pa vienai uzvarai aptaujā bija Mikam Indrašim un Jānim Kalniņam, kuri tabulā ierindojas attiecīgi piektajā un sestajā vietā. Tikmēr Ronaldam Ķēniņam ar divām pirmajām vietām nepietika iekļūšanai pirmajā sešiniekā, tāpat kā Mārtiņam Karsuma, kuram topā tika viena pirmā pozīcijā.

Kopumā anketās tika ierakstīti 16 hokejisti, no kuriem tikai divi ir aizsargi – Kristaps Sotnieks un Uvis Balinskis. Toties ir trīs vārtsargi – Merzļikins, Kalniņš un Kristers Gudļevskis, kā arī 11 uzbrucēji, tostarp 17 gadus vecais Rūdolfs Polcs.

Latvijas Hokeja federācija ir viena no tām sporta spēļu federācijām, kuras nenosaka gada labākos spēlētājus.

2 komentāri