Merzļikins atzīts par pasaules čempionāta trešo labāko vārtsargu

2 komentāri
Merzļikins atzīts par pasaules čempionāta trešo labāko vārtsargu
LETA

Latvijas hokeja izlases pirmais numurs Elvis Merzļikins kļuvis par Dānijā notiekošā pasaules čempionāta trešo labāko vārtsargu.

Latvijas valstsvienība otrdien cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar 1:0 pārspēja Dāniju, pasaules čempionāta labāko astoņniekā iekļūstot pirmo reizi kopš 2009.gada.

Savu otro “sauso” spēli šajā turnīrā aizvadīja arī Merzļikins, kurš no septiņām apakšgrupas spēlēm piedalījās piecās, kopumā atvairot 94,87% metienu, kas ir trešais labākais rādītājs turnīrā. Arī vidēji spēlē ielaistie 1,19 vārti ir trešais labākais rezultāts.

Tikmēr atvairīto procentu rādītājā pirmajā vietā ir soms Harri Sateri (95,40%), kuram ar 95,12% seko zviedrs Andešs Nilsons.

Zīmīgi, ka nākamajā mačā sagaidāms tieši Merzļikina un Nilsona duelis, jo Latvijas hokejisti ceturtdaļfinālā tiksies tieši ar Zviedriju.

Savukārt starp laukuma spēlētājiem rezultatīvāko augšgalā nav neviena Latvijas hokejista. Valstsvienības rezultatīvākie spēlētāji ar pieciem rezultativitātes punktiem ir Andris Džeriņš (3+2), Rūdolfs Balcers (3+2), Rodrigo Ābols (1+4) un Miks Indrašis (0+5), kas neļauj atrasties labāko trīsdesmitniekā. Čempionāta rezultatīvākie hokejisti ar 17 punktiem ir soms Sebastians Aho (9+8) un amerikānis Patriks Keins (6+11).

Savukārt komandu vērtējumā Latvijai ir desmitā labākā metienu realizācija (9,30%), kamēr pirmajā vietā ar 15,90% atrodas Somija, bet atvairīto metienu rādītājā izlase ir septītā (91,06%).

2 komentāri