Merzļikins atgriežas “Blue Jackets” vārtos, Kolumbusa “bullīšos” piekāpjas “Canadiens”

AP/SCANPIX

Elvis Merzļikins trešdienas rītā pēc Latvijas laika Nacionālās hokeja līgas mačā aizveda Kolumbusas “Blue Jackets” līdz “bullīšu” sērijai, kurā viņa komanda piekāpās Monreālas “Canadiens” 2:3.

Pagājušajā nedēļā Merzļikins tika nosūtīts uz “Blue Jackets” fārmklubu Amerikas hokeja līgā (AHL), kur Klīvlendas “Monsters” sastāvā aizvadīja vienu spēli.

Savu pirmo maču pēc atgriešanās Merzļikins iesāka pārliecinoši, pirmajos divos periodos atvairot 25 ripas. Ēriks Robinsons pirmajā periodā izvirzīja viesus vadībā, bet trešās trešdaļas ceturtajā minūtē Brendans Galahers pirmo reizi mačā lika kapitulēt Merzļikinam.

Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Zeks Verinskis atguva “Blue Jackets” komandai vadību, taču uzvara netika noturēta, jo 41 sekundi pirms finālsvilpes Merzļikinu pārspēja Tomāšs Tatars, mājiniekiem izspēlējot līdz tukšiem vārtiem. “Canadiens” šosezon trešajos periodos guvusi 24 vārtus, kas ir trešais labākais rādītājs NHL.

Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā Merzļikins atvairīja divus no trim “bullīšiem”, piekāpjoties tikai Žonatanam Druānam, kamēr viesi nerealizēja nevienu metienu.