Merzļikins arī sestajā mēģinājumā “Blue Jackets” vārtos paliek bez uzvaras

AP / SCANPIX

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins pagājušajā naktī parādīja labu sniegumu Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos, taču komanda ar 0:2 piekāpās Ņujorkas “Islanders”.

Merzļikins savā sestajā pilnajā spēlē “Blue Jackets” sastāvā atvairīja 25 no 27 pretinieku metieniem, vairākkārt glābjot komandu no lielākas sakāves.

Mača sākums Elvim neizdevās pārāk sekmīgs, jo jau otrajā minūtē pēc izcilas izspēles vārtsargu pārspēja Anderss Lī. Otrā, kas arī izrādījās pēdējā ripa, tika ielaista otrā perioda noslēgumā, kad pretuzbrukumā precīzs bija Metjū Barzels.

Tikmēr “Islanders” vārtos sauso spēli aizvadīja Sergejs Varlamovs, kurš atvairīja 30 “Blue Jackets” metienus. Mačā vārtsargs gan iesaistījās 15.minūtē, kad nomainīja Tomasu Graisu, kurš laukumu pameta sliktās pašsajūtas dēļ.

Citā spēlē Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” papildlaikā piekāpās Toronto “Maple Leafs” ar 1:2. Girgensons laukumā pavadīja 9:27 minūtes, kuru laikā izdarīja trīs spēka paņēmienus un saglabāja neitrālu lietderības koeficientu.

Mača rezultātu otrā perioda ievadā atklāja “Maple Leafs” uzbrucējs Viljams Nīlanders, savukārt trešā perioda septītajā minūtē izlīdzinājumu panāca “Sabres” aizsargs Rasmus Ristolainens. Papildlaikā sekmīgāki izrādījās Toronto hokejisti, uzvaras vārtus gūstot Džonam Tavaresam.

Savukārt Pitsburgas “Penguins” ar 2:5 piekāpās Sentluisas “Blues”. Teodors Bļugers laukumā pavadītajās 16:09 minūtēs izdarīja piecus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu metienu un uzvarēja divos no astoņiem iemetieniem.

Panākumu “Blues” nodrošināja trešajā periodā, kurā izcēlās ar trim vārtu guvumiem, kamēr “Penguins” precīzi bija tikai vienu reizi.