Merzļikinam teicams sniegums Lugano komandas vārtos

Jaunais latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien atvairīja 42 metienus IIHF Čempionu līgas spēlē, palīdzot Šveices vienībai Lugano ar rezultātu 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 1:0) apspēlēt Vācijas vienību Manheimas Adler.

Merzļikins, kurš pagājušajā nedēļas nogalē kopā ar Latvijas izlasi cīnījās par ceļazīmi uz 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm, atvairīja 42 no 45 pretinieku raidījumiem. Neizšķirtu 3:3 Lugano izrāva vien astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās zviedrs Patriks Zakrisons, bet uzvaras vārtus pagarinājuma trešajā minūtē iemeta vēl viens zviedrs Līnuss Klāsens. Šī bija Lugano komandas noslēdzošā cīņa apakšgrupu turnīrā, un tā ar astoņiem punktiem četros mačos garantējusi pirmo vietu C grupā.

Vēl vienā mačā trešdien pieredzējušais latviešu uzbrucējs Herberts Vasiļjevs guva vārtus, taču viņa pārstāvētā Vācijas komanda Krēfeldes Pinguine izbraukumā ar 3:5 (0:3, 1:0, 2:2) piekāpās Čehijas klubam Ostravas Vitkovice. Jau pirmajā trešdaļā Krēfeldes klubs savos vārtos pamanījās ielaist trīs vārtus, bet cīņas turpinājumā viesi spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (2:3), turklāt otros vārtus guva tieši 40 gadus vecais Vasiļjevs. Pēc tam gan mājinieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru, taču 58.minūtē Marks Mancari vēlreiz samazināja starpību līdz minimumam.

Tomēr ar to nebija gana, un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām Vitkovice raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, nodrošinot sev uzvaru. Vasiļjevam šis bija pirmais rezultativitātes punkts šajā Čempionu līgas sezonā. Latvijas hokejists šo maču noslēdza ar diviem metieniem pa vārtiem un negatīvu lietderības koeficientu -1.