Lipmans: Latvijas hokeja izlasei tiek meklēts jauns galvenais treneris

0 Komentāru
Lipmans: Latvijas hokeja izlasei tiek meklēts jauns galvenais treneris
Foto: AP/SCANPIX ()

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans ir neapmierināts ar nacionālās valstsvienības galvenā trenera Leonīda Beresņeva darbu un ceturtdien intervijā laikrakstam Latvijas Avīze atklāja, ka viņu varētu aizstāt kāds speciālists ar pieredzi darbā Nacionālajā hokeja līgā.

Jau vēstīts, ka Latvija otro gadu pēc kārtas pasaules čempionātā palika 13.vietā. Septiņās spēlēs Beresņeva vadītā komanda izcīnīja tikai vienu uzvaru, taču vēl trīs mačos tika pie viena punkta, zaudējot vai nu papildlaikā, vai pēcspēles metienos.

Maija beigās LHF valdes sēdē pēc Beresņeva atskaites pasaules čempionātā ieņemto 13.vietu atzina par neizpildītu uzdevumu, jo komandai tas bija iekļūt labāko izlašu desmitniekā. Tomēr nepietiekama kvoruma dēļ netika balsots, vai Beresņevu atstāt galvenā trenera amatā.

Lipmans intervijā Latvijas Avīzei atklājis, ka viņš cenšas izlasei piesaistīt kādu speciālistu no Ziemeļamerikas, kuram ir NHL pieredze, taču trenera vārds netika nosaukts.

Tāpat LHF prezidents norādīja, ka izraudzītais kandidāts tagad ir brīvs no ikdienas pienākumiem. Tiekot izskatīti divi varianti – viņš kļūst par galveno treneri vai arī pievienojas Beresņeva vadītajai valstsvienībai kā konsultants.

“Varbūt nebūtu pareizi tik īsu brīdi pirms olimpiskās kvalifikācijas turnīra mainīt izlases vadītāju. Taču Ziemeļamerikas treneris grib līgumu uz ilgāku laiku – atbraukt uz diviem mēnešiem (nav saistoši). Sarežģīta situācija. Mēs gandrīz ik dienu runājam ar viņu un aģentu, esmu optimists,” atzina Lipmans.

Beresņevam līgums ir līdz kvalifikācijas turnīra beigām septembrī, taču LHF valde saskaņā ar Lipmana teikto jebkurā brīdī var pieņemt lēmumu par darba attiecību izbeigšanu.

Septembra sākumā Latvijas izlase Rīgā par vienīgo ceļazīmi uz 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm cīnīsies ar Vācijas, Austrijas un Japānas hokejistiem.

0 Komentāru