Lietuviešu vārtsargs Armalis pamet Rīgas “Dinamo” un karjeru turpinās Zviedrijā

3 komentāri
Lietuviešu vārtsargs Armalis pamet Rīgas “Dinamo” un karjeru turpinās Zviedrijā
LETA

Latvijas komandā Rīgas “Dinamo” iepriekšējo sezonu aizvadījušais lietuviešu vārtsargs Mants Armalis pievienojies Zviedrijas augstākās līgas vienībai Šellefteo AIK, vēsta klubs.

Līgums ar 25 gadus veco Armali noslēgts uz divām sezonām.

Lietuviešu vārtsargs pagājušajā nedēļā kļuva par ierobežoti brīvo aģentu un varēja izskatīt piedāvājumus no citiem klubiem, taču Rīgas “Dinamo” bija tiesības izteikt tādu pat līguma piedāvājumu un paturēt spēlētāju savās rindās.

Armalis aizvadītajā sezonā bija “Dinamo” otrais vārtsargs aiz Jāņa Kalniņa. Viņš laukumā devās 12 mačos, kuros vidēji ielaida 2,50 ripas un atvairīja 91,1% metienu.

Pēc sezonas beigām Armalis palīdzēja Lietuvas izlasei izcīnīt uzvaru pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupā, līdz ar to dienvidu kaimiņi nākamgad spēlēs A grupā. Armalis vārtu sargāja visos piecos mačos un bija labākais turnīra vārtsargs, vidēji ielaižot 1,79 ripas un atvairot 93,57% metienu.

Armalis “Dinamo” rindas papildināja pērn jūlijā, kad bija aizvadījis vienu sezonu AHL vienībā Sanhosē “Barracuda”, 24 spēlēs vidēji ielaižot 3,06 ripas un atvairot 88,5% metienu.

Armalis hokejista gaitas uzsāka Zviedrijā, kur pirms došanās uz Ziemeļameriku divas sezonas pārstāvēja valsts spēcīgākās līgas komandu Stokholmas “Djurgardens”.