Lielbritānija izcīna fantastisku uzvaru papildlaikā un saglabā vietu augstākajā divīzijā

7 komentāri
Lielbritānija izcīna fantastisku uzvaru papildlaikā un saglabā vietu augstākajā divīzijā
AP/SCANPIX

Lielbritānijas hokeja izlase, kas pasaules čempionāta elites grupā atgriezusies pēc 25 gadu pārtraukuma, pirmdien negaidīti nosargāja savu vietu augstākajā divīzijā.

Briti Košicē A apakšgrupas mačā ar 4:3 pagarinājumā pārspēja Franciju, kas līdz ar zaudējumu pametīs augstāko divīziju.

Francūži aizvadīja vētrainu otrā perioda pirmo pusi, kurā četru minūšu laikā guva trīs vārtus, ar diviem precīziem raidījumiem izceļoties Antonī Rešam, bet ar vienu – Sašam Treijē. Tiesa, perioda pēdējās piecās minūtēs Roberts Douds un Maiks Hemonds divus vārtus atguva, bet trešās trešdaļas Roberts Fārmers panāca 3:3.

Mačs turpinājās pagarinājumā, kura trešajā minūtē Bens Deiviss nonāca viens pret pretinieku vārtiem, pārceļot ripu pāri franču vārtsargam un nosargājot britiem vietu elitē.

Francijas hokejisti pirmās divīzijas A grupā iepriekšējo reizi spēlēja 2007.gadā.

A apakšgrupā kopvērtējuma vadībā ar 16 punktiem sešās spēlēs ir Somija, kam ar 14 punktiem sešās cīņās seko ASV, kamēr pa 12 punktiem iekrājušas Kanāda un Vācija, kas aizvadījušas attiecīgi piecus un sešus mačus. Piektajā vietā ar deviņiem punktiem sešās cīņās seko Slovākija, aiz tās ar pieciem punktiem piecās spēlēs ir Dānija, bet pa diviem punktiem septiņos dueļos ir Lielbritānijai un Francijai, elitē paliekot savstarpējā mača uzvarētājai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 21.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna, kura augstākajā divīzijā nav spēlējusi trīs gadus, un Baltkrievija. Abas komandas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.