Latvijas U20 hokejisti peikāpjas Austrijai, sarežģījot iespējas atgriezties Elites divīzijā

0 Komentāru
Latvijas U20 hokejisti peikāpjas Austrijai, sarežģījot iespējas atgriezties Elites divīzijā
HOCKEY.BY

Latvijas U-20 hokeja izlase piektdien Minskā notiekošajā pasaules čempionātā pirmajā divīzijā A grupā savā ceturtajā spēlē piekāpās vienaudžiem no Austrijas, kā rezultātā atgriezties Elites divīzijā būs ļoti sarežģīti.

Latvijas izlase ar 1:2 zaudēja Austrijai.

Vārtus Latvijas izlasē guva Patriks Zabusovs.

Spēli veiksmīgāk iesāka latvieši jau sestajā minūtē ar precīzu raidījumu izceļoties Zabusovam, bet jau piecas minūtes vēlāk, skaitlisko vairākumu realizēja Benjamins Baumgartners, kurš šajā pavasarī jau paspēja debitēt Austrijas pieaugušo izlasē pasaules čempionātā.

Otrā perioda ceturtajā minūtē divu minūšu noraidījumu par klupināšanu saņēma Jānis Švanenbergs, bet austrieši jau minūti vēlāk ar vairākiem mēģinājumiem ieguva vadību 2:1. Atlikušajā laikā vārti vairs netika gūti, bet noslēdzošās 20 minūtes noritēja ļoti saspīlētā gaisotnē, abām komandām mača galotnē apmainoties ar vairākiem noraidījumiem. Vienā no epizodēm Kristaps Skrastiņš veica bīstamu spēka paņēmienu, kā rezultātā tika sodīts ar desmit minūšu sodu, par ko vēlāk neapmierinātību izrādīja Jānis Voris, arī saņemot desmit minūšu sodu.

Noslēdzošās mača minūtes latviešiem bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču izdarītais spiediens nenesa rezultātu, piedzīvojot pirmo zaudējumu šajā čempionātā. Austrieši pirms tam pasaules čempionātos U-20 vecuma grupā ne reizi nebija uzvarējuši Latvijas valstsvienību.

Līdz ar zaudējumu Latvijas izlase ar astoņiem punktiem ir otrajā pozīcijā, par vienu atpaliekot no austriešiem. Tālāk ar pieciem punktiem seko Baltkrievija un Norvēģija, Dānijai ir divi punkti, bet par vienu mazāk nopelnījusi Slovēnija.

Austriešiem pēdējā spēle jāaizvada ar pastarīti Slovēniju, tāpēc pastāv maza iespēja uz piektdienas pretinieku neveiksmi. Tikmēr Latvijas izlase savā pēdējā turnīra spēlē tiksies ar Norvēģijas vienaudžiem.

Pirmajā cīņā pirmdien Latvija ar 3:0 apspēlēja Dāniju, bet otrdien papildlaikā ar 3:2 uzveica mājiniekus baltkrievus. Tikmēr trešajā mačā izdevās gūt graujošu panākumu 9:1 pret Slovēnijas izlasi.

Austrijas komanda turnīra pirmajā mačā ar 3:4 piekāpās mājiniekiem, tālāk ar 5:2 uzvarēja Norvēģiju, bet trešdien ar 4:2 pieveikti vienaudži no Dānijas.

Abas izlases pirms Minskā notiekošā pasaules čempionāta aizvadīja divas pārbaudes spēles, pirmajā ar 4:3 papildlaikā uzvarēja Austrija, bet dienu vēlāk latvieši ar 9:2 izcīnīja graujošu panākumu. Pasaules čempionātā abas valstsvienības pēdējo reizi tikās 2018.gadā, kad Latvija bija pārāka ar 4:1.

Kopumā Latvijas U-20 izlase ar austriešiem tikusies 16 reizes, 12 no tām svinot panākumu. Pasaules čempionātos austrieši ne reizi nav tikuši galā ar Latvijas pretestību.

Pasaules čempionāts pirmās divīzijas A grupā norisināsies līdz svētdienai.

0 Komentāru