Latvijas U18 hokeja izlase PČ piekāpjas Baltkrievijai

RYAN MCCULLOUGH / HHOF-IIHF IMAGES

Latvijas U18 vīriešu hokeja izlase ASV notiekošā pasaules čempionāta elites divīzijas trešajā apakšgrupu turnīra spēlē ar 2:6 piedzīvoja zaudējumu pret Baltkrieviju.

Trešajā minūtē baltkrievus vadībā izvirzīja Fjodors Nikolajenja, bet otrās trešdaļas sākumā kaimiņi panāca 130 sekunžu laikā panāca 3:0 pēc Daņilas Kļimoviča un Jegora Klavdijeva metieniem.

34 sekundes vēlāk tikai piecas sekundes Latvijai bija vajadzīgas, lai realizētu vairākumu, pēc Gustava Ozoliņa un Pētera Purmaļa piespēlēm vārtus gūstot Martinam Laviņam – 1:3.

Pēc Darela Dukura divu minūšu noraidījuma vairākumu 39.minūtē realizēja arī Baltkrievija, vēlreiz izceļoties Kļimovičam.

52.minūtē iespēju samazināt vārtu starpību palaida garām Laviņš, kurš nespēja pārspēt vārtsargu, izpildot “bullīti”.

Jau pirms tam 5:1 Baltkrievijas labā bija panācis Iļja Morozovs, bet sestos vārtus pretinieku labā 58.minūtē guva Miroslavs Mihailovs, raidot ripu tukšos vārtos.

Vienus vārtus izdevās atspēlēt mača priekšpēdējā minūtē, kad izcēlās Rainers Dārziņš – 2:6.

Baltkrievi pa vārtiem meta 41 reizi, kamēr latvieši atbildēja ar 32 raidījumiem. Latvija savukārt vairāk grēkoja ar soda minūšu pelnīšanu, maču beidzot ar 18 soda minūtēm, kamēr baltkrieviem bija tikai četri mazie noraidījumi.

Latvijas izlases vārtos nepilnas sešas minūtes līdz mača beigām Linards Lipskis nomainīja Marku Slavinski.

Baltkrievijai pa trim rezultatīvām piespēlēm Dmitrija Kuzmina un Jegora Sidorova kontā.

Otrā grupas spēlē Zviedrija ar 3:1 (0:0, 3:1, 0:0) pieveica Šveici.

A apakšgrupā līdere ar sešiem punktiem divās spēlēs ir Kanāda. Tikpat punktus trijos mačos izcīnījusi Baltkrievija un Zviedrija, trīs punkti trijās cīņās ir Šveicei, bet bez punktiem tikpat mačos ir Latvija.