Latvijas U18 hokeja izlase pasaules junioru čempionātu noslēdz ar graujošu zaudējumu pret Zviedriju

2 komentāri
RYAN MCCULLOUGH / HHOF-IIHF IMAGES

Latvijas U18 vīriešu hokeja izlase ASV pasaules čempionātu elites divīzijā sestdien noslēdza ar graujošu zaudējumu 0:7 pret Zviedriju.

Linards Lipskis šajā spēlē Latvijas izlases vārtos atvairīja 28 no 35 metieniem.

Iepriekšējā grupu turnīra spēlē Latvijas izlase ar 2:6 piekāpās Baltkrievijai un zaudēja cerības iekļūt ceturtdaļfinālā. Vēl pirms tam ar 2:4 zaudēts Šveicei un Kanādai. Zviedri čempionāta ievadā ar 5:1 uzvarēja Baltkrieviju, Kanādai zaudēts ar 1:12, bet Šveice pārspēta ar 3:1.

Ceturtdaļfinālā savā starpā tiksies Krievija – Baltkrievija, Kanāda – Čehija, Somija – Šveice un ASV – Zviedrija.

A apakšgrupā ar 12 uzvarēja Kanāda, Zviedrijai deviņi punkti, par trim mazāk baltkrieviem, Šveices rēķinā trīs punkti, bet Latvija palika bešā.

Pēdējo reizi abas izlases savās starpā pasaules junioru čempionātā tikās pirms diviem gadiem, kad Zviedrija svinēja panākumu ar 5:2. 2016.gadā Zviedrija uzvaru izcīnīja tikai papildlaikā (4:3).

Pasaules čempionāts elites divīzijā ASV pilsētā Frisko norisināsies no 26.aprīļa līdz 6.maijam. Ceturtdaļfināla spēles paredzētas 3.maijā, bet pusfināli divas dienas vēlāk. Spēle par trešo vietu un zelta mačs paredzēts 6.maijā.