Latvijas U-20 izlasei pirmā ”izdzīvošanas” spēle pret spēcīgo Somijas valstsvienību

1 komentārs
Latvijas U-20 izlasei pirmā ”izdzīvošanas” spēle pret spēcīgo Somijas valstsvienību
Foto: TASS/SCANPIX

Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionāta pirmajā pārspēlē par vietu augstākajā divīzijā junioriem tiekas ar pērnā gada čempioni Somiju. Spēle Monreālā sāksies plkst.18.00 pēc Latvijas laika un maču tiešraidē translēs ”Viasat Sport Baltic” un ”Viaplay”. Vietu augstākajā divīzijā saglabās izlase, kas triumfēs sērijā līdz divām uzvarām.

Nākamā pārspēle par vietu augstākajā divīzijā notiks 3.janvārī, bet, ja būs nepieciešams trešais mačs, tas norisināsies 5.janvārī. Tikmēr ceturtdaļfinālos vispirms Toronto plkst.20 pēc Latvijas laika Dānija spēkosies ar Krieviju, bet plkst.22.30 Zviedrija Monreālā duelēsies Slovākiju. Jau otrdienā pēc Latvijas laika plkst.0.30 ASV Toronto eksaminēs Šveici, bet plkst.3 Kanāda Monreālā cīnīsies ar Čehiju. Ceturtdaļfināla mačus varēs vērot kanālā “Viasat Sport Baltic”.

Latvijas junioru izlase B apakšgrupā četrās spēlēs cieta četrus zaudējumus. Pirmajā mačā tā ar 1:6 atzina ASV vienaudžu pārākumu, savukārt otrajā cīņā ar 1:9 kapitulēja Krievijas U-20 izlasei. Savukārt trešajā duelī ar 2:10 nācās piekāpties mājinieces Kanādas priekšā, bet izšķirošajā spēlē par vietu ceturtdaļfinālā latvieši ar 2:4 piekāpās Slovākijai.

Tikmēr somi negaidīti palika pēdējie savā apakšgrupā. Pirmajā mačā Somija ar 1:2 piekāpās Čehijai, bet nākamajā mačā ar 2:3 tika atzīts pārsteidzošās Dānijas pārākums. Turpinājumā somi ar 1:3 piekāpās Zviedrijai, bet apakšgrupu turnīrs tika noslēgts ar uzvaru 2:0 pār Šveici.

Somija pirms spēlēm pret Latviju par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā nomainījusi galveno treneri. 2016.gada pasaules čempionus kopš sezonas sākuma trenēja Juka Rautakorpi, tomēr viņa vadībā somi cieta neveiksmes pirmajās trijās pasaules čempionāta spēlēs, un viņa vietā amatā tika apstiprināts Jusi Ahokass. Zīmīgi, ka pirmo reizi U-20 pasaules čempionāta vēsturē par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā jāspēkojas izlasei, kas iepriekšējā turnīrā izcīnīja zelta medaļas.

1 komentārs