Latvijas U-20 hokejistu pretiniece Somija apakšgrupu turnīru noslēdz ar uzvaru

0 Komentāru
Latvijas U-20 hokejistu pretiniece Somija apakšgrupu turnīru noslēdz ar uzvaru

Latvijas U-20 hokeja izlases pretiniece par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā Somija sestdien ar “sauso” uzvaru noslēdza apakšgrupu turnīru, pēc kura kļuvušas zināmas visas ceturtdaļfinālistes.

Somi A apakšgrupas spēlē ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) pārspēja Šveices vienaudžus, uzvarētājiem vārtus gūstot Ēli Tolvanenam un Āpeli Resenenam.

Somijas jaunie hokejisti šajā mačā izpildīja 51 metienu pa pretinieku vārtiem, kamēr šveicieši atbildēja ar trīsreiz mazāk raidījumiem. Somijas izlases vārtos “sauso” uzvaru izcīnīja Veini Vehvileinens, kurš atvairīja visas 17 pretinieku mestās ripas.

Pārspēles par vietu augstākajā divīzijā sērijā līdz divām uzvarām notiks 2., 3. un, ja nepieciešams, 5.janvārī.

Tikmēr otrā A apakšgrupas mačā Zviedrija ar 5:2 (3:0, 1:0, 1:2) pārspēja Čehiju. Uzvarētājiem ar “hat-trick” izcēlās Jūnatans Dālens.

A apakšgrupā Zviedrija četrās spēlēs tika pie maksimāli iespējamajiem 12 punktiem, seši punkti tika Dānijai, pieci Čehijai, bet četri Šveicei, kamēr Somija ar trim punktiem palika pēdējā, piektajā, vietā.

Savukārt B apakšgrupā smagsvaru duelī ASV ar 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) pārspēja Kanādu. Uzvarētājiem ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Džordans Grīnvejs.

Vēl šīs apakšgrupas spēlē Krievija ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Slovākiju.

B apakšgrupā ar 12 punktiem labākiem bija amerikāņi, kuriem ar deviņiem punktiem sekoja Kanāda. Trešo vietu ar sešiem punktiem ieņēma Krievija, Slovākija tika pie trim punktiem, bet Latvija apakšgrupu turnīru noslēdza bez punktiem.

Līdz ar to ceturtdaļfinālos, kas norisināsies pirmdien, Dānija tiksies ar Krieviju, ASV spēkosies ar Šveici, Kanāda eksaminēs Čehiju, bet Zviedrijai būs duelis ar Slovākiju.

0 Komentāru