Latvijas pretinieku duelī ASV “bullīšos” pārspēj Kanādu

REUTERS/LETA

Divu Latvijas pretinieku duelī ASV pasaules čempionāta B grupas pirmajā spēlē “bullīšu” sērijā ar 5:4 pārspēja Kanādas hokejistus.

Kanādieši mača rezultātu atklāja jau pirmajā minūtē, kad precīzi meta Pjērs Liks Dubuā, bet 13.minūtē hokeja dzimtenes pārstāvji dubultoja rezultātu, pēc pretuzbrukuma ripu tukšos vārtos ieraidot Raienam O’Reilijam. Tiesa, pēc pusotras minūtes Anderss Lī vienus vārtus atguva, amerikāņiem rezultatīvi noslēdzot uzbrukumu divatā pret vienu pretinieku aizsargu.

Kad otrajā periodā bija aizritējušas 43 sekundes Dilans Larkins panāca izlīdzinājumu, bet trešdaļas vidū Džonijs Gudro jau izvirzīja vadībā amerikāņus. Līdz perioda beigām kanādiešiem izdevās panākt izlīdzinājumu, precīzi metot Antonī Bolivjē. Trešā perioda ceturtajā minūtē Larkins, izlaužoties caur pretinieku hokejistiem un nonākot viens pret kanādiešu vārtsargu, guva otros vārtus amerikāņu labā. Tiesa, arī šoreiz kanādieši izlīdzināja rezultātu, deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām precīzi metot Koltonam Paraiko.

Uzvarētājs 60 minūtēs netika noskaidrots, līdz ar to bija jāaizvada pagarinājums, kurā arī nevienai komandai neizdevās gūt virsroku. Nepilnas 17 sekundes pirms pagarinājuma beigām tika noraidīts kanādiešu zvaigzne Konors Makdeivids, kurš līdz ar to nevarēja piedalīties pēcspēles metienu sērijā. “Bullīšos” pirmajos piecos metienos ar precīziem raidījumiem atzīmējās amerikānis Kems Etkinsons un kanādietis Džordans Eberle. Līdz ar to sērija turpinājās, ar vēl vienu precīzu pēcspēles metienu izceļoties Etkinsonam, kurš nodrošināja amerikāņiem uzvaru.