Latvijas izlasei nākotnē būs iespēja cīnīties par dalību Pasaules kausā

0 Komentāru
Latvijas izlasei nākotnē būs iespēja cīnīties par dalību Pasaules kausā
Foto: AFP/LETA

Latvijai nākamajos turnīros būs iespēja cīnīties par dalību Pasaules kausā, uzsver NHL komisāra vietnieks Bils Deilijs.

Kā zināms, Pasaules kausa izcīņā hokejā, kas septembrī norisināsies Toronto, startēs astoņas komandas – Kanāda, ASV, Zviedrija, Krievija, Čehija, Somija, Eiropas komanda un Ziemeļamerikas jauno hokejistu izlase.

Turnīrā A grupā spēlēs Eiropas komanda, Kanāda, Čehija un ASV, bet B grupā iekļautas Somijas, Krievijas, Zviedrijas izlases un Ziemeļamerikas jauno spēlētāju komanda.

“Pasaules kausu rīkojam kopā ar NHL Spēlētāju asociāciju (NHLPA). Šis būs trešais Pasaules kauss. Pirms tam sacensības bija zināmas kā Kanādas kausi, kur bija pieci turnīri no 1976. līdz 1991.gadam. Vēlamies uzsvērt, ka šis ir turnīrs, kas var notikt visā pasaulē. Hokeja pasaulē ir ļoti smags kalendārs un grūti atrast vietu, kad rīkot turnīru. Gatavojoties olimpiskajām spēlēm, NHL hokejisti netrenējas ar komandu, bet tagad pirms turnīra vienībām būs treniņnometne un pa trim pārbaudes spēlēm,” turnīra prezentācijas tiešraidē no Ņujorkas teica Deilijs.

Pasaules kausā piedalīsies sešas stiprākās hokeja valstis, kā arī Eiropas komandā būs spēlētāji no valstīm, kas nepiedalīsies turnīrā. Iepriekš pie spēlēšanas Pasaules kausā tikušas arī Vācija un Slovākija.

“Šoreiz izvēlējāmies unikālu stratēģiju un izveidojām Eiropas izlasi, kā arī Ziemeļamerikas talantu komandu. Turnīrā piedalīsies apmēram 180 hokejisti un vairāk nekā 170 būs NHL komandu pārstāvji. Savukārt Eiropas izlasē tiks pārstāvētas astoņas valstis. Pagaidām tālākas nākotnes lēmumi par Pasaules kausu vēl nav pieņemti, varbūt nākamajos būs arī kvalifikācijas turnīrs. Šoreiz Toronto kā turnīra mājvieta izvēlēta stratēģisku lēmumu dēļ, bet esam atvērti piedāvājumiem to rīkot arī Eiropā un tas nebūs statisks turnīrs, ko vienmēr rīko Toronto,” uzsvēra Beilijs, kurš atcerējās, ka 2010.gadā Rīgā notika Fīniksas “Coyotes” pārbaudes spēle ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubu Rīgas “Dinamo”, paužot, ka ir dažādas idejas, lai NHL komandas vairāk spēlētu Eiropā.

Sākotnēji kā viens no kandidātiem uz vietu Eiropas izlasē tika minēts NHL kluba Bufalo “Sabres” latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, taču latvietis komandā netika iekļauts.

“Turnīra koncepts ir tāds, ka tur jāspēlē labākajiem no labākajiem – spēlētājus Eiropas izlasei izvēlējās daudznacionāls menedžments. Latvijas Hokeja federācija (LHF) darījusi labu darbu, attīstot spēlētājus. Mēs palīdzam, un viņi saņem finanses no mums par izaudzinātajiem spēlētājiem. Latvijai nākamajos turnīros būs iespēja cīnīties par dalību Pasaules kausā,” komentēja Beilijs.

Tāpat NHL amatpersona atzīmē, ka Baltijas valstīm un Krievijai ir spēcīga hokeja vēsture un tradīcijas.

“Esam pagodināti, ka tik daudzām valstīm hokejs ir viens no nacionālajiem sporta veidiem un no turienes nāk daudzi talantīgi spēlētāji. Saprotam, ka mums šīs valstis jāatbalsta, kā vien varam, un jācenšas tās noturēt spēcīgas. Mums ir laba sadarbība arī ar LHF un turpināsim veidot hokeja tiltus no Ziemeļamerikas ar mūsu draugiem Eiropā,” stāstīja NHL komisāra vietnieks.

Beilijs arī atklāja, ka lēmums par NHL hokejistu dalību 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs vēl nav pieņemts.

“Esam piedalījušies piecos olimpiskajos turnīros pēc kārtas. Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs šobrīd risina sarunas, kurās neesam tieši iesaistīti, runājot par finansēm. Šobrīd esam gaidīšanas režīmā, lai saņemtu vairāk informācijas, kur nonāks šīs sarunas. SOK šobrīd ir ļoti aizņemti ar gatavošanos Riodežaneiro spēlēm, tāpēc negaidām ātru lēmumu. Noteikti olimpiskajām spēlēm ir vieta biznesa stratēģijā, tomēr šobrīd nākotne ir nedaudz neskaidra,” secināja Beilijs.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas aizvadīja spēles septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā.

0 Komentāru