Latvijas izlase šopavasar bez Laura Dārziņa

0 Komentāru
Latvijas izlase šopavasar bez Laura Dārziņa
Foto: LETA

Nesenā ģimenes pieauguma dēļ viens no ilggadējiem izlases līderiem Lauris Dārziņš šogad nekandidēs uz vietu Latvijas valstsvienībā dalībai pasaules čempionātā, sarunā ar aģentūru LETA izteicās hokejists.

Latvijas izlase pirmdien jaunā galvenā trenera Leonīda Beresņeva vadībā aizvadīja pirmo treniņu pirms pasaules čempionāta, un tajā lielākās neskaidrības raisījās par situāciju ar Dārziņu – Berseņevs izteicās, ka uzbrucējam ir veselības problēmas.

Dārziņš otrdien pauda, ka izlasē šajā pavasarī nespēlēs, bet uzsvēra, ka tam iemesls ir nesenais ģimenes pieaugums.

“Sakarā ar neseno ģimenes pieaugumu šogad uz vietu izlases sastāvā nekandidēšu,” atklāja hokejists, aicinot nemeklēt intrigas. “Gods un vēlme pārstāvēt izlasi man vienmēr ir bijis augstāks par iemesliem to nedarīt.”

Dārziņa ģimene pieaugumu sagaidīja pagājušā gada decembrī, kad viņa sievai Leldei piedzima meita Hanna.

Portāls la.lv pirmdien vēstīja, ka Dārziņš izlasē varētu nespēlēt “personīgu konfliktu dēļ”. Portāls apgalvoja, ka pieredzējušais uzbrucējs pēc grūtās sezonas ir sarūgtināts par Kontinentālās hokeja līgas komandas Rīgas Dinamo lēmumu lauzt ar viņu līgumu un ka jaunais līgums viņam piedāvāts par četras reizes mazāku summu. Tāpat pēc la.lv rīcībā esošās informācijas Dārziņu esot aizkaitinājis arī Latvijas Hokeja federācijas prezidenta Kirova Lipmana teiktais medijos, ka uzbrucējs sezonā saņem 400 000 eiro.

Janvārī 31 gada jubileju nosvinējušais Dārziņš kopš 2006. gada Latvijas valstsvienībā nav spēlējis vienīgi 2012. un 2014. gada pasaules čempionātos, kad pirmajā reizē viņam bija trauma, bet otrajā – angīna. Pērn viņš kopā ar Edgaru Masaļski un Kasparu Daugaviņu bija starp izlases lielākajiem “vilcējiem” un palīdzēja valstsvienībai saglabāt godu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā. 2015. gadā Prāgā Dārziņš septiņos mačos guva trīs vārtus un izpildīja septiņas rezultatīvas piespēles.

Starp trim izlases labākajiem spēlētājiem pasaules čempionātā Dārziņš savas karjeras laikā iekļauts 2013. un 2015. gadā. Tāpat Dārziņš kopā ar Latvijas izlasi piedalījies arī 2010. un 2014. gada olimpiskajās spēlēs.

0 Komentāru