Latvijas hokejisti Herningā tiekas ar zvaigžņoto Kanādas izlasi

3 komentāri
F64

Latvijas hokeja izlase pirmdien pasaules čempionāta sestajā mačā 21:15 tiekas ar zvaigžņoto Kanādas valstsvienību.

Vēl šajā grupā 17:15 spēkosies Dienvidkoreja un Norvēģija, aizvadot izšķirošo cīņu par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta elitē.

Savukārt A grupas ietvaros Kopenhāgenā šodien Krievija tiksies ar Slovākiju un Čehija samēros spēkus ar Austriju.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 14 punktiem piecās spēlēs ir Zviedrija, kam ar 13 punktiem seko Krievija. 12 punkti sešās spēlēs ir Čehijai, bet deviņus punktus piecos mačos iekrājusi Šveice. Piektā ar astoņiem punktiem ir Slovākija, bet sešus punktus guvusi Francija, kam ar četriem punktiem seko Austrija. Tikmēr Baltkrievija sešās cīņās pie punktiem nav tikusi un jau ir zaudējusi vietu elitē.

Savukārt B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 16 punktiem sešās spēlēs ir ASV, kam ar 12 punktiem piecās cīņās seko Somija. 11 punktus sešos mačos guvusi Dānija, bet ceturtā ar desmit punktiem piecās cīņās ir Kanāda. Pirmajam četriniekam ar deviņiem punktiem seko Latvija, kamēr Vācija un Norvēģija tikušas attiecīgi pie pieciem un trim punktiem. Savukārt Dienvidkoreja visās sešās spēlēs zaudējusi pamatlaikā un pie punktiem nav tikusi.

Pēc cīņas ar Kanādas valstsvienību Latvija otrdienas vakarā aizvadīs ļoti svarīgu cīņu pret mājinieci Dāniju, abām komandām duelējoties par vietu ceturtdaļfinālā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.

Čempionāta pirmajā spēlē Latvija ar 3:2 pagarinājumā pieveica Norvēģiju, pēc tam ar 1:8 kapitulēja Somijai, otrdien droši ar 5:0 pārspēja Dienvidkoreju, bet ceturtdien līdzīgā cīņā pagarinājumā ar 2:3 piekāpās ASV valstsvienībai. Savukārt sestdien ar 3:1 tika pieveikta olimpiskā vicečempione Vācija.

Savukārt Kanāda turnīru nesāka pārliecinoši, jo pēcspēles metienos ar 4:5 piekāpās principiālajai pretiniecei ASV, kam sekoja Dienvidkorejas sagraušana ar 10:0, bet turpinājumā ar 7:1 un 5:0 tika uzvarētas arī attiecīgi Dānija un Norvēģija. Savukārt sestdien negaidīti pārliecinoši ar 1:5 nācās atzīt Somijas pārākumu.