Latvijas hokejisti cīnās kā lauvas, tomēr piekāpjas spēcīgajiem zviedriem

Pievienot komentāru
Latvijas hokejisti cīnās kā lauvas, tomēr piekāpjas spēcīgajiem zviedriem
Foto: LETA

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta ceturtajā spēlē ar 0:2 zaudēja olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai. Zviedriem vārtus guva Gabriels Landeskogs un Eliass Lindholms.

Zviedrijas hokejisti šajā spēlē nopelnīja 16 soda minūtes, taču Latvija, kas pēc trim mačiem bija otrā labākā vairākuma realizētāja turnīrā, neizmantoja nevienu no vairākumiem.

Video

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika nosaukts vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 28 no 30 pretinieku mestajām ripām. Arī pretiniekiem par labāko tika atzīts vārtsargs, jo Edijs Leks atvairīja visus 19 latviešu metienus, nosargājot savus vārtus “sausā”.

Foto

Zviedrijas hokejisti jau no pirmajām minūtēm centā kontrolēt spēles gaitu, taču kļūdas piespēlēs neļāva nostiprināties Latvijas izlases aizsardzības zonā. Pirmais bīstamais metiens pa Elvja Merzļikina cietoksni tika izdarīts ceturtajā minūtē, taču Latvijas vārtsargs bija ieņēmis perfektu pozīciju vārtos un tvēra ripu. Nākamajā zviedru uzbrukumā vārtiem latvieši izprovocēja pretinieku jaunākā hokejista Jūela Ēriksona rupjību, kā rezultātā tika iegūts vairākums. Spēlējot piecatā pret četriem, Latvijas hokejistiem ātri izdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā, taču vairākums realizēts netika.

Turklāt Latvijas izlase pati nonāca mazākumā, kad divas soda minūtes par klupināšanu saņēma jaunais aizsargs Uvis Balinskis. Spēli nevienādos sastāvos latvieši izturēja, taču nedaudz vēlāk Gābriels Landeskogs pēc reida uz vārtiem no stūra iebakstīja ripu Latvijas izlases cietoksnī. Pāris minūtes vēlāk ar diviem bīstamiem metieniem pie zviedru vārtiem izcēlās Zemgus Girgensons, taču Ediju Leku viņam pārspēt neizdevās. Latvijas hokejisti pamazām atraisījās un arvien drošāk spēlēja pretinieku laukuma pusē.

Perioda pēdējā minūtē latvieši savā aizsardzības zonā nopelnīja savu otro vairākumu. Arī šajā vairākumā izdevās ātri nostāties, taču Mika Indraša spēcīgais metiens neatrada savu ceļu vārtos, Latvijai pēc pirmā perioda zaudējot ar 0:1. Arī otro periodu Latvijas vīri iesāka aktīvi, nopelnot vēl vienu vairākumu, turklāt pusminūti bija iespēja spēlēt piecatā pret trijiem. Lielā vairākuma beigās zviedri tomēr dabūja ripu ārā no savas zonas, bet turpinājumā bija jāspēlē četratā pret pieciem. Šajā vairākumā pilnīgi viens pie pretinieku vārtiem vienubrīd bija Kaspars Daugaviņš, taču ripa līdz viņam nenonāca.

Pēc mazākuma izturēšanas zviedri ilgstoši atradās Latvijas izlases aizsardzības zonā, turklāt vienā no pretuzbrukumiem viņiem izdevās izskriet divatā pret vārtiem, taču veiksme šoreiz bija latviešu pusē. Zviedrijas hokejisti turpināja spiest uz Latvijas izlases vārtiem, kamēr “lauvas sirdis” centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Perioda vidū Jānis Sprukts atstāja Latvijas izlasi mazākumā, taču to Latvija izturēja. Arī pēc tam zviedri izdarīja spiedienu, taču uzdevumu augstumos bija Merzļikins, kurš glāba Latvijas komandu no vārtu zaudējuma.

Trīs minūtes pirms perioda beigām Merzļikins pazaudēja nūju un kādu laiciņu viņam nācās spēlēt bez tās, taču vārti tika nosargāti. Perioda priekšpēdējā minūtē Girgensona maiņa saasināja situāciju pie pretinieku vārtiem, bet rezultātu izlīdzināt nespēja. Kad līdz trešdaļas beigām bija palikušas 18 sekundes Daugaviņš aiz pretinieku vārtiem saņēma sitienu ar elkoni, latviešiem arī otrā perioda beigās iegūstot vairākumu.

Trešo trešdaļu Latvija iesāka vairākas minūtes vairākumā, jo zviedri spēlēja ļoti nedisciplinēti. Pirmā vairākuma laikā Latvijai bija vairākas iespējas gūt vārtus, taču tās netika realizētas. Savukārt vēlāk, pusotru minūti spēlējot piecatā pret trijiem, pretiniekam lūza nūja, taču arī šī situācija netika izmantota, lai vairākumu noslēgtu ar vārtu guvumu. Vienādos sastāvos zviedri kļuva aktīvāki, bet trešā perioda vidū vēlreiz noraidījās, taču atkal vairākums palika nerealizēts.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām spēcīgi pa pretinieku vārtiem meta Daugaviņš un Andris Džeriņš, taču Leks bija savā vietā. Turpinājumā Daugaviņam bija vēl viena lieliska iespēja panākt neizšķirtu, taču viņam neizdevās uztvert atlēkušo ripu. Turpretī otrā laukuma galā trīs minūtes un 18 sekundes pirms pamatlaika beigām Lindholms dubultoja pretinieku pārsvaru. Vispirms Latviju no vārtu zaudējuma glāba Merzļikins un vārtu konstrukcija, taču atkārtots mēģinājums panākt 2:0 bija sekmīgs.

Pēc vārtu zaudējuma Latvija nonāca mazākumā, kurā pat izdevās sekmīga spēle pretinieku aizsardzības zonā. Tiesa, goda vārtus gūt tā arī neizdevās un tika ciests zaudējums ar 0:2.