Latvijas hokeja klubu izlase izcīna uzvaru arī otrā Baltijas Izaicinājuma kausa spēlē

HOCKEY LIETUVA

Latvijas klubu izlase sestdien Viļņā izcīnīja otro uzvaru “Turkish Airlines” Baltijas Izaicinājuma kausa izcīņā hokejā. Valērija Kuļibabas vadītā komanda ar rezultātu 2:1 pārspēja Rumānijas valstsvienību.

Pirmajā trešdaļā neviena no komandām vārtus neguva, bet otrā spēles nogriežņa sākumā ar diviem precīziem metieniem nepilnas minūtes laikā Latvijas komandas sastāvā izcēlās Ričards Bernhards un Kristaps Riekstiņš. Rumāņi gan prata vienus vārtus atgūt, tomēr latvieši nosargāja panākumu un izcīnīja uzvaru savā grupā.

Līdz ar to Latvijas komanda cīnīsies par uzvaru šajā turnīrā.

A apakšgrupā spēkojas Lietuva, Japāna un Baltkrievija, bet noslēdzošajā cīņā Latvijas komandai būs jāspēlē pret lietuviešiem vai japāņiem.

Katras grupas uzvarētājas cīnīsies par pirmo vietu turnīrā, otro vietu ieguvējas noslēgumā mērosies spēkiem par trešo vietu, bet katras grupas vājākā komanda duelēsies par piekto vietu, līdz ar to katra vienība turnīrā aizvadīs pa trim spēlēm.

Latvijas klubu izlases sastāvā uz Baltijas Izaicinājuma kausa posmu nav iekļauts neviens no “Kurbads” spēlētājiem. Latvijas čempioni gatavojās Kontinentālās kausa izcīņas trešajai kārtai un nolēma savus spēlētājus neatbrīvot uz šo turnīru.

Šosezon “Turkish Airlines” Baltijas Izaicinājuma kausā notiks tikai viens turnīrs, bet iepriekšējā sezonā bija trīs posmi – attiecīgi Tallinā, Klaipēdā un Valmierā/Rīgā, kur piedalījās Latvija, Igaunija un Lietuva, kā arī viena no mājinieku puses pieaicinātām komandām.

Latvijas klubu izlase uzvarēja visos trijos Baltijas Izaicinājuma kausa posmos, pārliecinoši dominējot kopvērtējumā.

Arī šajā sezonā Latvijas klubu izlasi, kas tiks veidota no “Optibet” Hokeja Līgas (OHL) spēlētājiem, vadīs Jelgavas “Zemgale”/LLU galvenais treneris Valērijs Kuļibaba, bet viņam asistēs “Mogo” stūrmanis Igors Smirnovs.