Latvijas hokeja izlasi olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā turpinās vadīt Beresņevs

Pievienot komentāru
Latvijas hokeja izlasi olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā turpinās vadīt Beresņevs
Foto: TASS/SCANPIX

Latvijas hokeja izlasi 2018.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas septembra sākumā norisināsies Rīgā, turpinās vadīt galvenais treneris Leonīds Beresņevs, apstiprināja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

Latvijas izlase cīņā par ceļazīmi uz 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm no 1. līdz 4.septembrim Arēnā Rīga tiksies ar Vācijas, Austrijas un Japānas izlasēm. Ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs tikai turnīra uzvarētāji. “Izlases treneru korpusā nekādas izmaiņas nenotiks, un komandu kvalifikācijā turpinās vadīt Beresņevs, bet viņam, tāpat kā pasaules čempionātā Maskavā, palīdzēs Ģirts Ankipāns un Kārlis Zirnis. Lai veiktu kādas izmaiņas, ir pārāk maz laika, tāpēc treneru kolektīvs paliks nemainīgs,” skaidroja Lipmans, kurš gan jūnija vidū nenoliedza, ka sācis jauna ārzemju speciālista meklēšanu, kurš varētu kļūt vai nu par galveno treneri, vai arī Beresņeva palīgu.

LHF prezidents norādīja, ka Beresņevam līgums par izlases vadīšanu ir noslēgts līdz olimpiskās kvalifikācijas beigām. “Pēc tam jau mēs skatīsimies un vērtēsim, vai viņš turpinās darbu, vai būs kādas izmaiņas,” solīja Lipmans. Viņš ir optimistiski noskaņots par Latvijas izlases izredzēm, jo ticies ar lielāko daļu valstsvienības vadošajiem spēlētājiem, kuri ir gatavi cīnīties par olimpisko sapņu piepildīšanu. “Man ar vairākiem mūsu vadošajiem spēlētājiem bija ļoti pozitīvas sarunas. Runāju gan ar Kasparu Daugaviņu, gan Oskaru Bārtuli un citiem. Esmu pārliecināts, ka mums būs labs sastāvs un visi labākie spēlēs,” sacīja Lipmans.

“Redzēsim, kā būs ar spēlētāju atlaišanu uz izlasi no Krievijas klubiem, jo Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) sezona jau būs sākusies. Tomēr es esmu mierīgs un domāju, ka viss būs kārtībā. Par šo jautājumu runāju arī ar Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidentu Renē Fāzelu, kur, starp citu solīja, ka 1.septembrī uz divām vai trīs spēlēm atlidos uz Rīgu,” norādīja Lipmans.

KHL sezona sāksies 22.augustā, taču Rīgas “Dinamo” komandai no 28.augusta līdz 5.septembrim būs pārtraukums, tāpēc šīs komandas spēlētāji varēs piedalīties kvalifikācijas turnīrā. Tikmēr citu Latvijas hokejistu pārstāvētie KHL klubi turpinās spēlēt. Piemēram, Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas Dinamo no 31.augusta līdz 4.septembrim aizvadīs trīs spēles, Ņižņijnovgorodas Torpedo, kurā spēlē Daugaviņš, ir ieplānoti divi mači. Tāpat būs jāspēlē arī Edgara Masaļska un Kristapa Sotnieka Toljati Lada komandai, kā arī Bārtuļa Vladivostokas Admiral. Pirms olimpiskā kvalifikācijas turnīra 30.augustā Latvijas izlase aizvadīs pārbaudes spēli pret Dānijas valstsvienību.