Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēļu sēriju sāk ar uzvaru pār Slovākiju

Pievienot komentāru
Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēļu sēriju sāk ar uzvaru pār Slovākiju
ĢIRTS GERTSONS, F64

Latvijas hokeja izlase otrdien četru oficiālo pārbaudes spēļu sēriju sāka ar uzvaru mača pagarinājumā izbraukumā pret Slovākijas valstsvienību 2:1.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Mārtiņš Karsums un Renārs Krastenbergs, bet mājiniekiem – Adams Liška.

Jau pašā spēles sākumā mazākumā nonāca Latvijas izlase, un drūzmā vārtu priekšā Jāni Kalniņu pārspēja Liška – 1:0 Slovākijas labā.

26.minūtē Latvija rezultātu izlīdzināja. Lielisku kombināciju no labā laukuma stūra ar Andra Džeriņa un Roberta Bukarta piespēlēm ar metienu pustukšos vārtos pabeidza Karsums – 1:1.

Neilgi pēc tam no Uvja Jāņa Balinska slidas ripa vārtu priekšā atlēca pie slovāku uzbrucēja un nokļuva vārtos, taču vārtu guvums netika ieskaitīts.

Lai arī mača turpinājumā bīstamu momentu pie abiem, bet sevišķi – mājinieku, vārtiem netrūka, rezultāts pamatlaikā saglabājās 1:1.

Papildlaikā formātā trīs pret trīs uzreiz divi ļoti bīstami momenti pie Latvijas izlases vārtiem izveidojas pāris sekunžu laikā, Kalniņam otrajā no tiem glābjot komandu pēc Miroslava Muhas metiena.

Tomēr uzvara bija lemta Latvijas hokejistiem – Krastenbergs pēc teicamas Miķeļa Rēdliha piespēles no mājinieku zonas vidus raidīja ripu vārtu labajā augšējā stūrī – 2:1.

Pēc mača komandas bija vienojušās aizvadīt pēcspēles metienu sēriju, kas spēles rezultātu neietekmēja. Krastenberga metienu atvairīja vārtsargs Deniss Godla.

Otrajā sērijā mājinieku vārtsargu pārspēja Miķelis Rēdlihs, bet tūlīt ar precīzu metienu atbildēja arī Olivers Okuliars – 1:1 pēcspēles metienos. Kā “zvaigžņu spēlē efektīgi vārtus guva Roberts Bukarts, raidot ripu vārtu augšējā stūrī, bet ceturtajā sērijā pēc neveiksmīga un asprātīga Laura Dārziņa mēģinājuma, ļaujot ripai bez metiena slīdēt vārtos, izlīdzinājumu panāca Daņiils Fominihs ar metienu no neērtās puses – 2:2.

Sērijas, ne spēles, iznākumu par labu Latvijai ar labu māņu kustību un metienu vārtu kreisajā stūrī izšķīra Kaspars Daugaviņš, bet Martina Faško-Rudāša mēģinājumu ieņem Latvijas vārtus novērsa Kalniņš – 3:2 uzvara arī pēcspēles metienos.

Par labākajiem spēlētājiem komandās tika atzīti vārtsargi – Kalniņš un Godla.

Pārbaudes spēlēs ar Slovākiju izlasi vadīs treneri – Artis Ābols, Raimonds Vilkoits un Edgars Masaļskis, bet par valstsvienības kapteini iecelts Kaspars Daugaviņš.

Abas izlases atkārtoti tiksies trešdien.