Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē piekāpjas Norvēģijai

0 Komentāru
Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē piekāpjas Norvēģijai
Foto: LETA

Latvijas vīriešu hokeja izlase Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma otrajā spēlē piektdien ar 1:4 piekāpās vietējai Norvēģijas valstsvienībai. Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Lauris Bajarūns.

Pirmā trešdaļa

Jau ar pašu mača sākumu bieži aktīvi spēlē bija jāiesaistās Latvijas izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam, jo mača iniciatīva piederēja Norvēģijas valstsvienībai, kas 12.minūtē atklāja šīs cīņas rezultātu – ar lielisku metienu no zilās līnijas izcēlās Ūle Kristians Tollefsens, kad uz noraidīto soliņa sēdēja Mārtiņš Gipters.

Otrā trešdaļa

Perioda turpinājumā rezultāts vairs nemainījās, bet nākamā trešdaļa Latvijas izlasei izvērtās ļoti neveiksmīga – jau tās 16. sekundē Merzļikinu vairākumā otrreiz pārspēja Annešs Bastiansens. Pēcāk vienā no epizodēm pretinieks ar rokām žoklī iegrūda Koba Jasam, kā rezultātā uzbrucējs laukumu atstāja vien ar grūtībām, bet spēle pamazām starp abām valstsvienībām kļuva arvien asāka. Mača 32. minūtē Latvija bija spiesta zaudēt vēl vienus vārtus, kad netraucēts no savas zonas izslidoja Matss Trīgs, kurš pēc tam ar skaistu metienu devītniekā pārspēja Merzļikinu. Dažas minūtes vēlāk viņš bija precīzs vēlreiz, veicot teicamu metienu no zilās līnijas. Perioda izskaņā viens pret Norvēģijas izlases vārtsargu izgāja Toms Andersons, taču Lāšu Voldenu pārspēt viņam neizdevās. Tiesa, pirms tam ar pretinieku hokejistu Tommi Kristiansenu izkauties gribēja Koba Jass, taču tiesneši viņiem to neļāva un noraidīja abus līdz cīņas beigām.

Trešā trešdaļa

Pašā trešās trešdaļas sākumā Latvijai izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc lieliskas Armanda Bērziņa piespēles no aizvārtes vārtus guva Lauris Bajarūns. Tiesa, uzreiz pēc tam sākās masveida asumi, abu komandu hokejistiem nekautrējoties iesaistīties dūru vicināšanā. Pēc šiem notikumiem noraidījumu līdz mača beigām saņēma Bērziņš un Bajarūns, turklāt Latvijai piecas minūtes bija jāspēlē mazākumā. Tiesa, Latvija to izturēja, bet ar vārtu gūšanas iespējām ne pārāk bagātā cīņā rezultāts vairs nemainījās. Latvijas izlasē šajā mačā par labāko tika atzīts Māris Jass.

Pirms tam piektdien Dānija šī turnīra ietvaros ar 4:0 pieveica Franciju. Kā ziņots, Beļavska debijas mačā Latvija ceturtdien ar 4:1 pārspēja Dānijas valstsvienību. Savukārt Norvēģija savā pirmajā cīņā ar 3:2 pieveica Franciju. Līdz ar to pēc divām kārtām seši punkti ir Norvēģijai, bet pa trim punktiem iekrājušas Latvija un Dānija, kamēr Francija pie punktiem nav tikusi.

0 Komentāru