Latvijas hokeja čempionātā uzvaras izcīna čempioni HK “Mogo” un “Prizma/IHS”

HK MOGO

Sestdien Latvijas “Optibet” hokeja līgas spēlēs čempioni HK “Mogo” ar 6:1 uzvarēja HS “Rīga” un “Prizma”/IHS viesos ar 2:1 pārspēja HK “Zemgali”/LLU.

Čempionvienība “Mogo” savā laukumā ar 6:1 uzvarēja HS “Rīga” hokejistus. Spēles pirmajās 8 minūtēs Mogo izvirzījās vadībā ar 3:0. Viesu vārtsargu Rūdolfu Gustu Lazdiņu pārspēja Kaspars Saulietis, Gatis Gricinskis un Vladimirs Mamonovs. Otrā perioda sākumā Gustu nomainīja Ričards Francis Puče, kuram nākamās 20 minūtes bija krietni veiksmīgākas – ne viņa, ne mājnieku vārtsarga Renāra Kazanova vārtos netika iemesta neviena ripa.

Trešā perioda pirmajā minūtē viesiem izdevās samazināt rezultāta starpību – precīzs metiens izdevās Kasparam Ziemiņam. Puče savus vārtus nosargāja neskartus līdz 58.minūtei, kad 130 sekunžu laikā Miks Lipsbergs, Edgars Kurmis un Saulietis guva trīs vārtus, un Mogo svinēja uzvaru ar 6:1.

OHL pastarīte “Prizma”/IHS negaidīti ar 2:1 uzvarēja šosezon labu sniegumu demonstrējušo “Zemgali”/LLU. Viesu rindās ar precīziem metieniem izcēlās Andrejs Smirnovs un Niks Voisečuks, bet vienīgos “Zemgale”/LLU vienības vārtus guva Aleksandrs Visockis.

Smirnovs viesus vadībā izvirzīja otrā perioda pirmajā minūtē, realizēdams skaitlisko vairākumu. Noslēdzošās trešdaļas vidū Visockis panāca izlīdzinājumu, bet Voisečuks pusminūti vēlāk guva savas komandas otros vārtus, kas vēlāk arī izrādījās uzvaru nesošie.

Visbeidzot čempionāta līdervienība “Olimp” neaizvadīja savu izbraukuma spēli Daugavpilī, jo mājinieku komanda nespēja savlaicīgi nodrošināt medicīnisko personālu. Šī iemesla dēļ “Olimp” tika piešķirta automātiska uzvara ar 5:0.

OHL čempionātā ar 46 punktiem 27 spēlēs pirmo vietu ieņem “Olimp”, tālāk ar 42 punktiem 29 dueļos seko “Liepāja”, bet tikpat punktu 28 mačos ir arī “Kurbads”. “Mogo” ir 39 punkti 28 mačos, 30 punkti 30 cīņās ir “Zemgale”/LLU komandai, bet pirmo sešinieku ar 21 punktu 29 mačos noslēdz Daugavpils “Dinaburga”. Uz pirmspēdējo, septīto vietu pirmo reizi šajā sezonā pakāpusies “Prizma”/IHS, kas iekrājusi 13 punktus 28 dueļos, bet Hokeja skolai “Rīga” 29 mačos ir par vienu punktu mazāk.