Latvijas hokeja čempionātā šosezon izspēlēs Latvijas kausu un būs Visu zvaigžņu spēle

Pievienot komentāru
Latvijas hokeja čempionātā šosezon izspēlēs Latvijas kausu un būs Visu zvaigžņu spēle
Foto: F64

Šodien notikušajā Latvijas Hokeja federācijas valdes sēdē nolemts, ka gaidāmajā Virslīgas sezonā būs Latvijas kausa izcīņā, kā arī Visu zvaigžņu spēle, kas veltīta čempionāta 80. jubilejai. Tāpat sēdē apstiprināti jaunatnes izlases treneri.

LHF valde tika iepazīstināta ar situāciju, gatavojoties Latvijas Virslīgas, 1. līgas un LBJMH jaunās sezonas čempionātiem. Virslīgā ir pieteikušās septiņas komandas: HK Mogo, HK Kurbads, HK Liepāja, HK Zemgale/LLU, HS Rīga/Prizma, HASC Jūrmala un HS Rīga. Arī 1. līgā startēs septiņas komandas: HK Tukums/Stiga, Valmieras HK/BSS, HK Liepāja juniors, HK Prizma/Pārdaugava, Venta2002, Daugavpils/LDz Cargo un Ogre. LHF valde tika informēta, ka HS Rīga ir atsaukusi savu dalību no 1. līgas sacensībām, labākos spēlētājus piesakot Virslīgas komandai. LBJMH kopumā ir pieteikušās 86 komandas: U18 – 5, U16 – 16, U14 – 10, U13 – 8, U12 – 14, U11 – 9, U10 – 10, U9 – 14. Visām sacensībām ir izstrādāti kalendāra projekti, kuri tuvākajā laikā tiks apstiprināti. 2015./2016. gada sezonā visās LBJMH vecuma grupās ir plānots aizvadīt 1047 spēles.

Sakarā ar Latvijas hokeja čempionāta jubilejas 80. sezonu un Latvijas hokeja 85 gadadienu (2016. gadā) ir plānots aizvadīt Latvijas Virslīgas hokeja čempionāta Visu zvaigžņu spēli un Latvijas kausa izcīņu, kurā startēs Virslīgas un 1. līgas komandas. Kausu izcīņas spēles tiks aizvadītas sezonas garumā no 28. septembra līdz 4. februārim. Latvijas kausa izcīņa tiks aizvadīta pēc izslēgšanas spēļu principa un sastāvēs no divām spēlēm. Finālā paredzēta viena spēle, kurā tiks noskaidrots Latvijas kausa uzvarētājs.

LHF ikmēneša valdes sēdē apstiprināja Leonīdu Beresņevu par Latvijas U20 hokeja izlases galveno treneri. Pirmās pārbaudes spēles Leonīdam Beresņevam kopā ar Latvijas U20 hokeja izlasi būs no 5. līdz 7. novembrim Baltkrievijā, kur paredzēts 4 valstu turnīrs. Latvijas izlases pretinieki būs Baltkrievijas, Dānijas un Austrijas vienaudži.

LHF valde nolēma, ka Latvijas U18 hokeja izlases galveno treneri turpinās strādāt Ēriks Miļuns. Pēdējās divas sezonās Miļuns veiksmīgi vadījis Latvijas jauniešu izlasi. Pirms diviem gadiem, izcīnot pirmo vietu 1. divīzijas A grupas čempionātā, pērn pārspēlēs ar Vācijas izlasi, saglabājot vietu elites divīzijā. Latvijas U18 hokeja izlasei pirmās pārbaudes pirms pasaules čempionāta būs šā gada novembrī, kad izbraukumā trīs reizes sacentīsies ar Norvēģijas vienaudžiem.