Latvijai šodien izšķirošā kauja ar Dāniju par vietu PČ ceturtdaļfinālā

7 komentāri
Latvijai šodien izšķirošā kauja ar Dāniju par vietu PČ ceturtdaļfinālā
AFP/LETA

Latvijas hokeja izlase otrdien pasaules čempionāta septītajā un grupu turnīra izšķirošajā spēlē 21:15 Herningas arēnā tiksies ar Dānijas komandu.

Vēl šodien B grupas mačos 13:15 Somija tiksies ar ASV, bet 17:15 nevienmērīgu sniegumu demonstrējošā Kanāda cīnīsies ar olimpisko vicečempioni Vāciju.

A grupā 13:15 Šveice samēros spēkus pret Franciju, 17:15 vietu Elitē zaudējusī Baltkrievija sacentīsies pret Slovākiju, kamēr 21:15 Krievija cīnīsies ar Zviedriju.

B grupas tabulā pirms izšķirošās spēles Latvija ar 10 punktiem ieņem 5.viektu, Dānija ar 11 punktiem ir ceturtā. Otrdienas spēles uzvarētāja iekļūs turnīra ceturtdaļfinālā.

Čempionāta pirmajā spēlē Latvija ar 3:2 pagarinājumā pieveica Norvēģiju, pēc tam ar 1:8 kapitulēja Somijai, otrdien droši ar 5:0 pārspēja Dienvidkoreju, bet ceturtdien līdzīgā cīņā pagarinājumā ar 2:3 piekāpās ASV valstsvienībai. Savukārt sestdien ar 3:1 tika pieveikta olimpiskā vicečempione Vācija.

Pirmdienas vakarā Latvijas hokejisti aizvadīja lielisku maču ar zvaigžņoto Kanādas komandu, piekāpjoties vien pagarinājumā ar 1:2.

Dānijas izlase līdz šim turnīru aizvadījusi sekmīgi. To tā iesāka, ar 3:2 pēcspēles metienos pieveicot Vāciju, bet pēc tam sekoja pārliecinoši zaudējumi pret favorītēm ASV (0:4) un Kanādu (1:7). Tikmēr turpinājumā tika gūtas trīs uzvaras pēc kārtas – ar 3:2 negaidīti pārspēta Somija, ar 3:0 uzveikta arī Norvēģija un visbeidzot ar 3:1 uzvarēta Dienvidkoreja.

Dānijas valstsvienība pasaules čempionāta elitē spēlē kopš 2003.gada, bet līdz šim tā ceturtdaļfinālā iekļuvusi divas reizes – 2010. un 2016.gadā.

Latvijas hokejisti ar Dāniju pasaules čempionātos līdz šim spēkojušies astoņas reizes, kuru laikā gūtas piecas uzvaras. Tiesa, šie trīs zaudējumi piedzīvoti pēdējās četrās savstarpējās spēlēs.

Abas vienības tikās arī pērn pasaules čempionātā, Latvijas izlasei gūstot uzvaru ar 3:0.