Latvijai sestdien svarīga cīņa par PČ ceturtdaļfinālu – mačs ar olimpisko vicečempioni Vāciju

Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images

Latvijas hokeja izlase sestdien Herningā, turpinot cīņu par ceturtdaļfinālu, pasaules čempionāta piektajā mačā 13:15 tiekas ar olimpisko vicečempioni Vāciju.

Vēl šajā apakšgrupā plkst.17.15 spēkosies Dānija un Dienvidkoreja, bet četras stundas vēlāk maču sāks Kanāda un Somija.

B apakšgrupā vadībā ar 13 punktiem piecās spēlēs ir ASV, tālāk ar desmit punktiem četros mačos ir Kanāda, kurai ar deviņiem punktiem seko Somija. Ceturtā ar astoņiem punktiem ir Dānija, piekto vietu ar sešiem punktiem ieņem Latvija, tālāk ar pieciem punktiem seko Vācija, septīto vietu ar trim punktiem ieņem Norvēģija, bet bez punktiem cīnās Dienvidkoreja.

Savukārt A apakšgrupā šodien plkst.13.15 Zviedrija cīnīsies ar Slovākiju, četras stundas vēlāk būs duelis starp Austriju un Baltkrieviju, bet dienas noslēdzošajā cīņā nūjas krustos Krievija un Šveice.

A apakšgrupas kopvērtējumā līderpozīcijā ar 12 punktiem četros mačos ir Zviedrija, desmit punkti ir Krievijai, pa deviņiem punktiem ir Čehijai un Šveicei, bet aiz pirmā četriniekam ar septiņiem punktiem ir Slovākija. Tālāk ar sešiem punktiem seko Francija, vienu punktu ieguvusi Austrija, bet Baltkrievija šobrīd ir bez punktiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka čempionāta pirmajā spēlē pagājušajā nedēļā Latvija ar 3:2 pagarinājumā pieveica Norvēģiju, pēc tam ar 1:8 kapitulēja Somijai, otrdien droši ar 5:0 pārspēja Dienvidkoreju, bet ceturtdien līdzīgā cīņā pagarinājumā ar 2:3 piekāpās ASV valstsvienībai.

Savukārt Vācija turnīru iesāka ar trim zaudējumiem pēc kārtas, vispirms “bullīšos” ar 2:3 atzīstot Dānijas pārākumu un 4:5 piekāpjoties Norvēģijai, bet pēc tam pamatlaikā ar 0:3 zaudējot ASV. Vien ceturtajā cīņā tika gūta pirmā uzvara, ar 6:1 pārspējot Dienvidkoreju.

Latvijas un Vācijas dueļi pēdējo gadu laikā bijuši īpaši principiāli, virsroku gūstot pretiniekiem. Pērn izšķirošajā mačā par ceļazīmi uz pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu latvieši 33 sekundes pirms pamatlaika beigām izlaida uzvaru un pēcspēles metienu sērijā zaudēja ar 3:4. Savukārt Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā 2016.gada septembrī Rīgā Vācijas izlases pārākums tika atzīts ar rezultātu 2:3.

Vācijas izlase izcīnīto ceļazīmi izmantoja godam un olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu, finālmačā pagarinājumā ar 3:4 zaudējot Olimpiskajiem sportistiem no Krievijas. Vēl minūti pirms pamatlaika beigām vācieši bija vadībā ar 3:2, taču nenosargāja pārsvaru un izlaida no rokām olimpisko spēļu zelta medaļas.

Latvija ar Vāciju pasaules čempionātā spēlējusi desmit reizes. Šajos mačos latvieši izcīnījuši trīs uzvaras, pirmajās divās meistarsacīkstēs vāciešus uzvarot ar 8:0 un 5:0, bet pēdējo panākumu gūstot 2010.gadā (3:2). Viens mačs ar Vāciju noslēdzies neizšķirti, bet pārējās sešas cīņas, tostarp pēdējās četras, ir zaudētas.