Laikraksts: Pasaules čempionāts norisināsies Rīgā vai Bratislavā

0 Komentāru
Laikraksts: Pasaules čempionāts norisināsies Rīgā vai Bratislavā
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) pasaules čempionāta sarīkošanai izskata vairs tikai divas norises vietas – Rīgu un Bratislavu, pirmdien ziņo laikraksts “Diena”.

Pēc tam, kad rīkošanas tiesības tika atņemtas Minskai, spēkā pieņēmās baumas par visa čempionāta norisi vienā valstī. Sākotnēji starp trim kandidātēm bija Latvija, Slovākija un Dānija, bet “Diena” vēsta, ka IIHF palikušas vairs divas opcijas, starp kurām nav Dānijas un tās piedāvātās Herningas pilsētas.

Piektdien un sestdien IIHF komisija kopīgi ar IIHF partnera “Infront” pārstāvjiem viesojās Rīgā. Vīzītes mērķis bija pārliecināties par Latvijas gatavību pilnībā uzņemt visu čempionātu. Sākotnēji Rīgā bija paredzētas tikai vienas grupas spēles, taču pēc pasaules čempionāta rīkošanas tiesību atņemšanas Minskai tiek izvērtēta iespēja Latvijas galvaspilsētā aizvadīt jau abu grupu spēles.

IIHF delegācija apskatīja abas iespējamās spēļu vietas – “Arēnu Rīga” un Olimpisko sporta centru -, kā arī topošo treniņu laukumu Daugavas stadionā un izvērtēja tā sauktā burbuļa veidošanu teritorijā ap “Arēnu Rīga”. Detalizēti tika apspriesti pārējie aspekti: viesnīcu pieejamība, tehniskie risinājumi, īpaši Olimpiskajā sporta centrā, loģistika, televīzijas prasības un iespējas, administratīvie un finanšu jautājumi.

Pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas, Rīgai ir ļoti labas iespējas pilnībā sarīkot pasaules čempionātu hokejā. Zināms, ka IIHF pārstāvji vēl plāno apmeklēt Bratislavu, lai spriestu par šīs pilsētas gatavību uzņemt meistarsacīkstes.

Tikmēr Krievijas portālam “sports.ru” kāds situācijai pietuvināts avots atklājis, ka čempionāts, visticamāk, notiks tikai Latvijā.

“Ja nebūs nekādu pārsteigumu, IIHF Padome otrdien, 2.februārī, lems visu čempionātu piešķirt Latvijai,” portālam atklājis avots, kurš norādīja, ka IIHF vizītes laikā Latvijas puse izskatījusies pietiekami gatava uzņemt meistarsacīkstes.

Arī IIHF prioritāte ir čempionāta norise vienā valstī, šajā gadījumā priekšroku dodot Rīgai, norādīja avots.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas – Helsinkus un Tamperi. Līdz 18.janvārim bija paredzēts, ka Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Kā vēstīts, 2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai. 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības.

Arī Latvijas valdība nevēlējās rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo tās pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem.

Maijā IIHF lēma, ka Rīgā B grupā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, bet otrā čempionāta norises vietā A grupā cīnīsies Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, spēles aizvadot “Arēnā Rīga” un “Skonto” hallē.

0 Komentāru

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. ”Jokerit” – Rīgas ”Dinamo”

Rīgas ”Dinamo” Helsinkos pārliecinoši zaudē “Jokerit”

„Liverpool“ iesit piecus vārtus un pazemo „Manchester United“ viņu mājās

Negumeranu ''UFC Vegas41'' ietvaros jau pirmajā raundā nokautē Villanuevu

Eleganta piespēle starp Porziņģa kājām iekļūst NBA TOP 10

Porziņģa labais sniegums palīdz ”Mavericks” pārspēt "Raptors" un izcīnīt pirmo uzvaru sezonā

Kas par UFC dueli! Vetori aizraujošā piecu raundu cīņā pārspēj Kostu

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ” Metallurg”

Pirmsspēles apskats: "Jokerit" ir tādi ieroči, kādu nav daudzām komandām

Rīgas ”Dinamo” trešo reizi sezonā piekāpjas "Severstal"

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. ”Severstal” – Rīgas ”Dinamo”

"Dinamo" ģenerālmenedžeris Buncis: Tuvākās spēles aizvadīsim ar esošo treneru kolektīvu